Trzy medale badmintonistów SKB

Medale badmintonistów SKB w Białymstoku

Złoto, srebro i brąz wywalczyli zawodnicy SKB Litpol-Malow Suwałki podczas 56. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku.

Złoty medal zdobył prawdopodobnie najstarszy uczestnik mistrzostw, Michał Łogosz, który w grze podwójnej mężczyzn zagrał wspólnie z Przemysławem Wachą. Panowie sięgnęli po tytuł zwyciężając wszystkie swoje mecze 2:0: Franciszek KAMIŃSKI/ Kacper ZYCHOWICZ (ABRM Warszawa), Krzysztof JAKOWCZUK/Michał MATYSIAK (UKS Hubal Białystok/KS Hubertus Zalesie Górne), Michał SOBOLEWSKI /Adam SZOLC (SKB Litpol-Malow/KS Hubertus Zalesie Górne), Jacek KOŁUMBAJEW/Piotr WASILUK (AZS UM Łódź). W grze podwójnej panów startował Michał Sobolewski z partnerem Adamem SZOLCEM (KS Hubertus Zalesie Górne). Michał z Adamem najpierw pokonali parę Konrad PŁOCH/Dominik ZIĘTEK by w drugim starciu przegrać rywalizację z mistrzami Michałem Łogoszem/Przemysławem Wachą 14:21, 15:21.

Srebrny medal w grze pojedynczej mężczyzn wywalczył Mateusz Świerczyński, który finałową rywalizację przegrał z ubiegłorocznym mistrzem, Adrianem Dziółko (ABRM Warszawa). W drodze po srebrny medal pokonał min.: Piotra KRAJEWSKIEGO (ABRM Warszawa), Adriana KOCA (WWL Badminton Club Marki), Mikołaja SZYMANOWSKIEGO (BENINCA UKS Feniks K-K) i Michała WALENTKA (BKS Kolejarz Częstochowa). W tej kategorii startował też Michał Sobolewski, który w pierwszym starciu pokonał Michała GOMOŁĘ, a w drugim trafił na zwycięzcę tej kategorii Adriana Dziółkę i przegrał rywalizację 17:21 i 6:21.

Trzeci, tym razem brązowy medal, zdobyła Anastasiya Khomich dla której był to pierwszy występ po uzyskaniu polskiego obywatelstwa. Na przeszkodzie w zdobyciu wyższego trofeum stanęła Wiktoria Dąbczyńska, z którą w ostatnim okresie badmintonistka SKB nie może sobie poradzić. W drodze po medal Anastasiya pokonała 2:0 (23:21, 21:13) Gabrielę Skórkowską (UKS Bieruń) i Dominikę GUZIK-PŁUCHOWSKĄ 2:0 (21:7, 21:1).