Trwa XII Memoriał Józefa Gajewskiego

W hali Suwałki Arena trwa siatkarski memoriał

Zwycięstwem Ślepska Malow Suwałki z Barkomem-Każany-Lwów 3:1 rozpoczęła się w piątek (17.09) 12. edycja siatkarskiego Memoriału imienia Józefa Gajewskiego.

 

Ślepsk Malow Suwałki, Barkom-Każany-Lwów, Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn to zespoły, które w tym roku przystąpiły do turnieju poświęconego pamięci wieloletniego prezydenta Suwałk, Józefa Gajewskiego. Dziś w hali Suwałki Arena oficjalnego otwarcia turnieju dokonali Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki. Zaprezentowana została również kadra Ślepska na nadchodzący sezon.

 

- Walczyliśmy, aby publiczność wróciła do naszych obiektów sportowych i cieszymy się, że tak się stało. Ten turniej to pewien test Ślepska przez startem rozgrywek w PlusLidze, ale przede wszystkim upamiętnienie mojego kolegi i poprzednika Józefa Gajewskiego. To za jego czasów drużyna Ślepsk Augustów przyjechała do prezydenta, porozmawiali z władzami ówczesnej drużyna i zespół przeniósł się do Suwałk. Dzięki tej decyzji mamy fajne emocje i grę na najwyższym poziomie - mówił prezydent Suwałk.

 

- Krótko, bo wiem że zawodnicy wolą grać niż słuchać oficjalnych przemówień. To mój dziesiąty memoriał w barwach Ślepska. Siedem razy reprezentowałem biało-niebieskie barwy jako zawodnik, a od trzech lat jako organizator. Dziękuje wszystkim, którzy przez te dziesięć lat sprawili, że możemy gościć tak fantastyczne zespoły i wspaniałych kibiców - powiedział Wojciech Winnik.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na rywalizację sportową. W meczu inaugurującym tegoroczną edycję memoriału, siatkarze Ślepska pokonali Mistrza Ukrainy Barkom-Każany-Lwów 3:1. W drugim spotkaniu mierzą się Trefl Gdańsk z Indykpolem AZS Olsztyn. Finałowe rozstrzygnięcia już jutro (18.09). O godzinie 13.00 rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce, a o 15.30 finał z udziałem podopiecznych Andrzeja Kowala. Ceremonię zakończenia XII Memoriału Józefa Gajewskiego zaplanowano na godzinę 17.45.

 

Dodaj komentarz