Sukcesy suwalczan w SUMO

Troje podopiecznych klubu LMUKS Olimpik Suwałki wywalczyło medale podczas zawodów w Pucharze Polski Kadetów, Kadetek, Młodzików i Młodziczek w sumo, rozegranych w Szkole Podstawowej nr 11 w Suwałkach.

Zawodnicy zdobyli punkty w rankingu, na podstawie których wyłoniona będzie reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy w stolicy Rumunii. Zuzanna Konopko wygrała rywalizację w kategorii 65 kilogramów młodziczek i ma bardzo duże szanse na występ w barwach narodowych podczas mistrzostw. Brązowe medale wywalczyli debiutujący w kategorii młodzików Bartek Staniszewski w wadze 45 kilogramów i kadetka Julia Janowska w kategorii plus 65 kilogramów.

Zawodami towarzyszącymi zmaganiom młodzików i kadetów był Ogólnopolski Turniej Sumo Dzieci. W Organizowanych przez LMUKS Olimpik zawodach wzięło udział ponad 100 zawodniczek i zawodników. Kolejne starty suwalczan to kwietniowe Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Brzegu Dolnym oraz majowy Puchar Polski w Kielcach.