Ślepsk Suwałki gromi Trefl Gdańsk

Znakomita postawa siatkarzy Ślepska Malow Suwałki w gdańskiej "Ergo Arenie". Podopieczni trenera Andreja Kowala rozprawili się z faworyzowanym Treflem Gdańsk zwyciężając w trzech setach.

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania w optymalnych składach. Zarówno trener Ślepska jaki i szkoleniowiec Trefla postawili na sprawdzone ustawienia. Pierwsze piłki pokazały jednak rosnącą przewagę biało-niebieskich, którzy doskonale zagrywali, jeszcze lepiej bronili i skutecznie punktowali gdańszczan z pierwszej akcji. Przewaga Ślepska Malow Suwałki rosła z minuty na minutę, czego efektem było zwycięstwo w premierowej odsłonie do 15 punktów.

Michał Winiarski, szkoleniowiec Trefla Gdańsk, starał się szukać skutecznych rozwiązań i wprowadzać w szeregi gospodarzy odrobinę świeżości, ale nie wystarczyło to na złapanie kontaktu z dobrze dysponowanymi siatkarzami Ślepska Malow. Zarówno w drugim i trzecim secie gdańszczanie starali się utrudniać grę biało-niebieskim, ale kolejne zagrywki i spokój pozwoliły podopiecznym trenera Andrzeja Kowala zwyciężyć, po raz pierwszy w sezonie, bez straty seta. Druga partia zakończyła się do 20, a trzecia do 15. Środowa (04.03) wygrana biało-niebieskich pozwoliła zachować szanse na pozostanie w najlepszej ósemce PlusLigi. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń, przyjmujący suwalskiego zespołu.

Kolejny mecz suwalczanie rozegrają 7 marca. Rywalem biało-niebieskich będzie BKS Visła Bydgoszcz, która straciła szanse na utrzymanie się w PlusLidze. Początek spotkania o godzinie 17:00 w hali widowiskowo-sportowej "Łuczniczka" w Bydgoszczy.