Ślepsk Malow Suwałki zwycięzcą XII Memoriału Józefa Gajewskiego

Ślepsk Malow Suwałki - Trefl Gdańsk 3:2

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali 3:2 Trefl Gdańsk i zostali zwycięzcami 12. edycji Memoriału Józefa Gajewskiego.

Z piekła do nieba. Takimi słowami można opisać finałowy mecz w wykonaniu podopiecznych Andrzeja Kowala przeciwko drużynie z Gdańska. W sobotę (18.09) w hali Suwałki Arena odbyły się finałowe spotkania dwunastej edycji memoriału upamiętniającego zmarłego prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego.

W pierwszym secie minimalnie lepsi byli goście, którzy zwyciężyli 24:26, jednak gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania, zwyciężając drugiego seta 25:18. Parta numer trzy ponownie zakończyła się na korzyść przyjezdnych 23:25. Największe emocja przyniosła jednak partia czwarta w której siatkarze Trefla kilkukrotnie mieli na rękach piłki meczowe, jednak ambitna postawa biało-niebieskich i walka do samego końca sprawiły, że ostatecznie to podopieczni Andrzeja Kowala wygrali partię 32:30 i doprowadzili do tie-breaka. W finałowej partii Ślepsk praktycznie od początku uzyskał przewagę i nie wypuścił jej do końca, wygrywając całe spotkanie 3:2.

Na koniec odbyło się oficjalne zakończenie turnieju i przyznanie nagród indywidualnych oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrany został siatkarz Ślepska Piotr Łukasik. Z kolei najlepszym trenerem Andrzej Kowal.