Lider lepszy od Ślepska

Ślepsk przegrał z ZAKSĄ 0:3

W meczu 8. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

Od początku wiadomo było, że sobotnie (31.10) spotkanie w hali Suwałki Arena nie będzie łatwe dla drużyny Ślepska Malow Suwałk. Biało-niebiescy mierzyli się bowiem z liderem tabeli, który jak dotąd wygrał wszystkie siedem spotkań i łącznie stracił tylko cztery sety. Kędzierzynianie również w Suwałkach zaprezentowali wysoką formę i choć w każdym secie podopieczni Andrzeja Kowala walczyli jak równy z równym to ostatecznie komplet punktów zgarnęli przyjezdni. W pierwszy secie ZAKSA zwyciężyła 26:24, w drugim 25:23, a w trzecim 25:19, wygrywając cały mecz 3:0. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania został siatkarz gości Łukasz Kaczmarek. Tym samym rywale odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu w sezonie.

Ślepsk po 7 rozegranych spotkaniach ma na koncie 11 punktów i zajmuje 5 miejsce w tabeli PlusLigi. W następnym spotkaniu rywalem biało-niebieskich będzie Jastrzębski Węgiel. Początek spotkania 4 listopada o godzinie 17:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". Mecz, z racji obowiązujących obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych, odbędzie się bez udziału publiczności.