Kolarze MTB 11 razy na podium w Olecku

Jedenaście medali kolarzy z Suwałk

4 zawodniczki i 18 zawodników reprezentowało klub rowerowy MTB Suwałki podczas Maratonów Kresowych, które tym razem odbyły się w Olecku.

Ostatnie dwie edycje Maratonów Kresowych odbyły się na trasach szybkich i płaskich. Tereny wokół Olecka to teren pagórkowaty z licznymi jeziorami sprzyjający ściganiu się na rowerach MTB. Do rywalizacji na wszystkich dystansach przystąpiło 250 osób. Trasa zaproponowana przez organizatorów była zróżnicowana. Przebiegała po szutrowych drogach  wijących się po okolicznych wzgórzach, oraz brzegiem trzech jezior.

Suwalscy kolarze byli najliczniejszą drużyna zarówno podczas rywalizacji na trasie, jak i podczas dekoracji. Co chwilę ktoś z MTB Suwałki był wywoływany na podium. W sumie udało się wywalczyć 11 medali. W dodatku, po podliczeniu wyników czterech najlepszych zawodników z poszczególnych ekip okazało się, że w klasyfikacji drużynowej zajęli 3 miejsce.

Na dystansie Maraton (54 km)

• Michał Przekop – 3 miejsce w klasyfikacji OPEN. Michał pokonał trasę o długości 54 km i przewyższeniu ponad 1000 metrów w 1.58.50 (średnia prędkość ponad 27 km/h) Czas ten pozwolił mu zająć też 2 miejsce w kategorii wiekowej M2.