Hat-trick i trzy punkty Wigier

Wigry Suwałki wygrały z Garbarnią Kraków

Trzy bramki Kamila Adamka zapewniły suwalskim Wigrom zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Garbarnią Kraków.

W 4. kolejce piłkarskiej II Ligi Wigry Suwałki po raz drugi w tym sezonie rozgrywały mecz na wyjeździe i odniosły pierwsze zwycięstwo. Po jedynej jak dotąd porażce z Błękitnymi Stargard, tym raz biało-niebiescy zainkasowali trzy punkty w Krakowie, wygrywając 3:1. Pomogła w tym wysoka forma strzelecka napastnika Wigier, Kamila Adamka, który w drugiej połowie spotkania zdobył trzy bramki.

W pierwszej połowie spotkania mecz był w miarę wyrównany, choć w pierwszych minutach przeważali goście z Suwałk. Prawdziwe emocje przyszły jednak wraz z rozpoczęciem drugich 45 minut. Zaledwie minutę po wznowieniu gry Kamil Adamek po raz pierwszy tego dnia umieścił futbolówkę w bramce. Po rzucie rożnym piłka znalazła się pod nogami napastnika Wigier, a ten z najbliższej odległości dał swojej drużynie prowadzenie. W 56 minucie gry dwójkowa akcja piłkarzy Garbarni zakończyła się precyzyjnym strzałem Kamila Kuczaka, który wyrównał stan rywalizacji. końcowe minuty należały jednak do podopiecznych Dawida Szulczka. W roli głównej wystąpił Kamil Adamek, który najpierw skutecznie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a w doliczonym czasie gry bez problemów wykończył podanie z głębi pola. Hat-trick napastnika biało-niebieskich sprawił, że do Suwałk piłkarze wracają z trzecim w sezonie zwycięstwem.

Już w najbliższy piątek 25 września kolejny mecz na Stadionie Miejskim w Suwałkach. Wigry Suwałki o 17.15 podejmą rezerwy Śląska Wrocław.