Deszczowy początek Suwałki Street Festiwal

w Suwałkach rozpoczęła się druga edycja Suwałki Street Festiwal

 

W piątkowe (07.06) popołudnie w Suwałkach rozpoczęła się druga edycja Suwałki Street Festiwal. Mimo niesprzyjającej pogody spora grupa młodych suwalczan przybyła wziąć udział w przygotowanych atrakcjach.

 

Miłośnicy jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach, czy wrotkach, a także pasjonaci graffiti i sportów ulicznych mają swoje święto. W Suwałkach rozpoczęła się dwudniowa impreza pod nazwą Suwałki Street Festiwal - festiwal sportów ulicznych. W tym roku hasłem przewodnim jest „Ulica wolna od nałogów”, co ma odzwierciedlać dążenie społeczności do tworzenia bezpiecznej i zdrowej przestrzeni publicznej, wolnej od negatywnych wpływów nałogów, jednocześnie promując zdrowy styl życia. - To więcej niż tylko festiwal, to inicjatywa, która łączy pokolenia i inspiruje do pozytywnych zmian w społeczności - twierdzą organizatorzy.

 

W piątek, pierwszego dnia Festiwalu grupka młodych i starszych suwalczan spotkała się na ulicy Dwernickiego przy Centrum Handlowym Plaza, gdzie czekało wiele atrakcji, które niestety uzależnione były od aury pogodowej, a ta tego dnia nieco psuła szyki organizatorom. Ci którzy jednak zdecydowali się w wydarzeniu wziąć udział mieli okazję podziwiać pokazy z piłką Freestyle Football, wziąć udział w grach piłkarskich, czy skorzystać z przygotowanego na ulicy toru przeszkód.

 

Więcej atrakcji czekać będzie w sobotę 8. czerwca praktycznie od samego rana. Czekać będzie m.in. sportowa rywalizacja w StreetBall, TeqBall, a także konkurs Graffiti w kategoriach Spray i Marker. Będą także wartościowe spotkania w ramach warsztatów „Szkoła Bez Hejtu i Używek”. Poprowadzą je: Paweł Pasiak, Pani FloBo (Marta Florkiewicz-Borkowska) oraz Prawo Marcina (Marcin Kruszewski). Plan dnia z rozpiską godzinową na poniższym plakacie. 

 

Dodaj komentarz