Czwarte miejsce Wigier. Czas na baraże

Wigry Suwałki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:0

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej piłkarze suwalskich Wigier pokonali przed własną publicznością Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:0 i zakończyli sezon na czwartym miejscu.

Niedzielny (22.05) mecz na Stadionie Miejskim w Suwałkach miał zadecydować na którym ostatecznie miejscu w tabeli II Ligi zakończą rundę podopieczni Grzegorza Mokrego. Zwycięstwo biało-niebieskich i przegrana Motoru Lublin z Wisłą Puławy 0:3 pozwoliły drużynie z Suwałk awansować z piątej na czwartą pozycję i do barażu przystąpić w roli gospodarza.

Już w pierwszych minutach suwalczanie mogli wyjść na prowadzenie. Nieczysto w piłkę trafił Kosei Iwao, futbolówka spadła pod nogi Mariusza Rybickiego, ale strzał skrzydłowego uderzył w słupek bramki Eryka Mirusa. Biało-niebiescy dopięli swego w 25. minucie. Rybicki podał do Lewandowskiego, a napastnik pokonał golkipera, zdobywając swoją dziewiątą bramkę w sezonie. Po dwunastu minutach Wigry podwyższyły. Asystował Lewandowski, natomiast na listę strzelców wpisał się Kacper Michalski.

Po zmianie stron bliski szczęścia był wprowadzony w przerwie Mateusz Sowiński. Jego uderzenie intuicyjnie wybronił bramkarz gości. Dziesięć minut później przed świetną szansą stanął również Kosei Iwao, ale czujnie zachowała się defensywa Pogoni. Japoński napastnik postanowił zrehabilitować się w końcówce spotkania. W 90. minucie golkiper z Grodziska nieprzepisowo zatrzymał Michalskiego, a arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił właśnie Kosei Iwao. Nie minęła minuta, a 24-letni snajper po raz kolejny mógł cieszyć się z gola. Mecz zakończył się wynikiem 4:0, a po ostatnim gwizdku suwalczanie mogli świętować piąte zwycięstwo z rzędu.

Teraz przed Wigrami najważniejsze spotkania. Już w najbliższą środę 25. maja biało-niebiescy podejmą Motor Lublin. Początek spotkania o godzinie 20.30. W drugiej barażowej parze tego samego dnia zmierzą się Ruch Chorzów i Radunia Stężyca.