2,5 promila u rowerzysty

Policjanci z sejneńskiej patrolówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących

Policjanci z sejneńskiej patrolówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W przypadku 40-latniego rowerzysty badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

 

We wtorek (05.10) po południu, policjanci z patrolówki zauważyli rowerzystę, który jechał "wężykiem" ulicą w centrum Sejn. Mężczyzna pomimo zmroku nie miał oświetlonego jednośladu. Okazało się, że 40-letni rowerzysta miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

 

Po niespełna dwóch godzinach ten sam patrol zatrzymał nietrzeźwego kierowcę forda. 29-latek przyjechał na podwórko podczas policyjnej interwencji w gminie Krasnopol. Mundurowi w rozmowie wyczuli od niego woń alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu sejneńskiego ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna w styczniu tego roku usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. W związku z tym, że to nie jest jego pierwszy raz kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz