Spotkanie online z Jarosławem Szlaszyńskim

Działo się w Suwałkach Jarosław Szlaszyński

Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe i Muzeum Okręgowe w Suwałkach zapraszają na spotkanie online z Jarosławem Szlaszyńskim, który opowie o historii i rozwoju Suwałk widzianych z perspektywy sąsiedniego Augustowa.

 

Kolejne spotkanie z cyklu "Działo się w Suwałkach... niezwykłe opowieści o historii, kulturze i sztuce" odbędzie się online w najbliższą niedzielę 22. listopada o godzinie 17.00. Gościem będzie wieloletni wicestarosta i starosta augustowski Jarosław Szlaszyński - z zamiłowania i wykształcenia historyk. Autor artykułów i książek poświęconych historii regionu, w tym monografii Przerośli, Augustowa, gminy Augustów i powiatu augustowskiego oraz historii wojskowości, przede wszystkim monografii 1 Pułku Ułanów Krechowieckich.

 

- Królewski Augustów i kamedulskie Suwałki – miasta położone niedaleko siebie, skazane na rywalizację i współpracę. W Rzeczypospolitej Obojga Narodów oddzielone granicą państwową, w XIX wieku wchodzące w skład Królestwa Polskiego i walczące o wojewódzką stołeczność. W dwudziestoleciu międzywojennym szukające szans na rozwój w promocji turystyki, a w okresie PRL zabiegające o ulokowanie siedziby województwa u siebie. Czy więcej było rywalizacji czy współpracy? Jakie są rokowania na przyszłość? Między innymi na te pytania postaram się odpowiedzieć w trakcie spotkania. Zapraszam Jarosław Szlaszyński

 

  • Transmisja online na Facebooku i YouTube Muzeum im. Marii Konopnickiej i Muzeum Okręgowego w Suwałkach
  • niedziela 22 listopada 
  • godzina 17.00

 

Dodaj komentarz