Mieszkania Suwałki - jakie są zalety kupowania mieszkań?

Mieszkania Suwałki - jakie są zalety kupowania mieszkań?

Rynek mieszkaniowy w Polsce rozwija się coraz dynamiczniej. Wciąż powstają nowe osiedla, zarówno duże miasta jak i niewielkie miasteczka coraz bardziej się zagęszczają. Wiele osób zastanawia się, czy to dobry czas na kupowanie własnego M. W poniższym artykule zastanowimy się nad największymi zaletami takiego rozwiązania.

 

  1. Własne przytulne mieszkanie
  2. 2,3-pokojowe mieszkanie położone w mieście na wynajem
  3. Mieszkania Suwałki — jak je znaleźć, gdzie je kupić

 

Własne przytulne mieszkanie

Pierwszą i najczęściej podnoszoną przez zwolenników kupowania na własność mieszkań zaletą jest to, że nie spłacamy czyjegoś, tylko własny kredyt. To zaleta tak wielka, że przyćmiewa nawet odległe terminy wydania nieruchomości w przypadku rynku pierwotnego. Jeśli mieszkanie składa się z dwóch, czy trzech pokojów, kuchni, łazienki, toalety i niewielkiego przedpokoju miesięczna cena najmu będzie zapewne sporo wyższa od raty kredytu i opłat. Dodatkowo, po spłaceniu kredytu, zostajemy jedynymi właścicielami lokalu, możemy więc go sprzedać (nie wspominając już o sytuacji, kiedy jesteśmy w stanie kupić mieszkanie za gotówkę). Oczywiście, kupowanie w ten sposób sprawia, że jesteśmy dość mocno przywiązani do tego miejsca, jednak w czasach, gdy tak bardzo ceni się stabilizację, nie powinna to być duża przeszkoda.

 

Kolejną zaletą jest fakt, że atrakcyjne mieszkanie położone w mieście, czy na wsi, którego jesteśmy właścicielami, możemy urządzić dokładnie tak, jak tego chcemy. W przypadku wynajmu często można trafić na mieszkanie częściowo umeblowane, bądź takie, w którym nie wolno nam nawet przemalować ścian. Dodatkowo, we własnym miejscu sami jesteśmy odpowiedzialni za ewentualne usterki sprzętu, wiemy też, jakiej jakości wyposażenie posiadamy i, w przypadku awarii, możemy działać natychmiast, nie czekając na ruch ze strony właściciela lokum. 

 

Inną ważną kwestią jest wpływ na naszą psychikę. Kiedy kupimy mieszkanie, usytuowane w dowolnym miejscu, które stanie się naszym domem, możemy poczuć, że mamy własny kąt, do którego możemy wrócić. Przestajemy być tułaczami, co ma niemały wpływ w świecie, gdzie wymagania społeczne co do poziomu życia są bardzo wysokie i często trudno im sprostać. 

 

2,3-pokojowe mieszkanie położone w mieście na wynajem

Kupowanie mieszkań na wynajem staje się coraz bardziej rozpowszechnioną formą inwestycji. Co ciekawe, w ten sposób można zarobić bez względu na to, czy mieszkanie znajduje się w ścisłym centrum, czy na obrzeżach miasta. 

 

Pierwsza zaleta takiego rozwiązania łączy się dość mocno z tym, o czym wspomnieliśmy przy własnym kącie. Kiedy to my wynajmujemy komuś mieszkanie, to on spłaca nasz kredyt, który potrafi być niemały. 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 70 metrów kwadratowych może kosztować grubo ponad pół miliona złotych, jednak przy odpowiednim wkładzie własnym, pieniądze, które będzie nam płacił najemca, spokojnie pokryją ratę kredytu, czynsz i wszystkie opłaty, a nawet coś zarobimy. Dodatkowo po okresie spłaty zostajemy z mieszkaniem, które możemy sprzedać.

 

Jeśli kupimy mieszkanie za gotówkę, stanie się ono inwestycją, która nie dość, że będzie nam przynosiła stały miesięczny dochód z tytułu opłat za wynajem, to jeszcze pozwoli na nieprzepalanie pieniędzy przez inflację. W tej chwili nawet najwyższe oprocentowanie lokat nie zbliża się do poziomu inflacji, więc pieniądze, które nie są w obiegu, tracą na wartości. Gdy zainwestujemy je w mieszkanie na wynajem, będą one dawały nam stały zysk co miesiąc. Dodatkowo, w każdym momencie możemy dane mieszkanie sprzedać, co przy wciąż zwyżkujących cenach pozwoli nam zarobić po raz kolejny. Dla przykładu, niewielkie mieszkanie z oddzielną kuchnią położone w centrum miasta może pozwolić nam odzyskać każdego roku 4-5 procent zainwestowanych w nie pieniędzy (oczywiście w przypadku, gdy jest wynajmowane). Wiele takich mieszkań można znaleźć korzystając ze stron typu Kazo.

 

Mieszkania Suwałki — jak je znaleźć, gdzie je kupić

W naszym mieście całkiem łatwo znaleźć oferty sprzedaży mieszkań. Wpisując w wyszukiwarkę hasło "mieszkania w Suwałkach", czy "mieszkania na sprzedaż Suwałki" z pewnością znajdziemy sporo ogłoszeń zarówno mieszkań w stanie deweloperskim, jak i takich, które są oferowane na rynku wtórnym. Oczywiście można w tym celu udać się do pośrednika i to przez niego umówić się na prezentację wyjątkowego mieszkania znajdującego się w miejscu, które szczególnie nas interesuje, jednak sporo osób mających na sprzedaż atrakcyjne mieszkanie położone w mieście korzysta z serwisów ogłoszeniowych. Jednym z mniej znanych, ale całkiem sprawnie działających portali tego typu jest wspomniane wcześniej Kazo, na którym ogłoszenia dotyczące Suwałk można znaleźć pod adresem https://kazo.pl/mieszkania/suwalki.

 

Jak więc widać, znalezienie mieszkania, które możemy kupić, nie jest specjalnie trudne. Podczas podejmowania decyzji o tego typu inwestycji warto jednak pamiętać o rzeczach, o których mówiliśmy w tym artykule:

  • spłacamy w ten sposób swoje, a nie cudze mieszkanie,
  • możemy je urządzić dokładnie tak, jak chcemy,
  • będziemy mieć swój własny kąt, do którego zawsze możemy wrócić,
  • jeśli kupimy je na wynajem, to ktoś będzie je spłacał za nas,
  • to inwestycja dużo bardziej opłacalna, niż np. lokata.

 

 

Materiał zewnętrzny 

Dodaj komentarz