Biurko z regulacją wysokości, czyli jak zadbać o ergonomię w pracy?

Biurko z regulacją wysokości, czyli jak zadbać o ergonomię w pracy?

 

Coraz więcej zawodów wymaga od nas wielu godzin spędzonych przy biurku, zazwyczaj wpatrując się ekran komputera. Cały dzień pracy w niedogodnej pozycji będzie nie tylko odczuwalny na koniec dnia w postaci przykrego odrętwienia, ale może skutkować poważnymi schorzeniami. Można tego uniknąć stosując się do zasad ergonomii w pozycji siedzącej.


Miejsce pracy powinno być dostosowane do użytkownika. Zazwyczaj niezbędne w każdym biurze jest biurko, przy którym znajduje się cały sprzęt potrzebny do pracy. Zazwyczaj stanowiska pracy nie są dostosowane do potrzeb pracowników, narażając ich na urazy kręgosłupa, nadgarstków czy nóg. Zachęcamy więc do zapoznania się z zasadami ergonomii w pracy i wyboru mebli, które nie tylko zadbają o komfort, ale też zdrowy kręgosłup.

 

Biurko z regulacją wysokości, ścianka akustyczna - co powinno znaleźć się w biurze?


Ponieważ zarówno w biurach, jak i w popularnych obecnie home office większość z nas spędza mnóstwo czasu w pozycji siedzącej, biurka z regulacją wysokości powinny powoli stawać się standardowym elementem wyposażenia. Każdy z nas ma inną posturę, a dopasowanie wysokości biurka do wzrostu użytkownika to jeden z podstawowych postulatów zasad ergonomii. Dlatego rozwiązaniem mogą być biurka z regulacją wysokości, które oprócz tego, że zapewniają większy komfort, są przede wszystkim zdrowsze dla użytkowników. Część pracodawców wybiera spośród najtańszych ofert biurek na rynku, jednak takie postępowanie to wbrew pozorom żadna oszczędność. Niedopasowane meble sprawiają, że spada efektywność pracowników. Ci szybciej odczuwają dyskomfort związany z pracą przy niewygodnych biurkach, a kiedy praca przynosi ból, trudno o koncentrację czy kreatywność. Badania udowadniają, że im lepsze jest samopoczucie pracownika na stanowisku pracy, tym wydajniejsza jest jego praca. Czasami wystarczy więc tylko wymienić meble czy dobrać odpowiedni blat, żeby poprawić jakość wykonywanych przez pracowników obowiązków. Z pomocą mogą przyjść idealne biurka z regulacją wysokości, które można w pełni dopasować do sylwetki użytkownika. Wyższe osoby znajdą miejsce na nogi, a niższe nie będą musiały zadzierać głowy do góry, żeby patrzeć w ekran komputera. Jak widać czasami wystarczy podnieść nieco blat, żeby stworzyć przyjazne miejsce do pracy.

 

Kiedy już postawa i biurko będą odpowiednie, ważne, aby zadbać o możliwość skupienia się w trakcie wykonywania obowiązków. Część pracowników podkreśla, że ważne jest dla nich to, aby móc znaleźć miejsce w obrębie biura, gdzie będą tylko oni i komputer. Nie zawsze jednak klasyczne biuro i jego konstrukcja umożliwia wydzielenie osobnej przestrzeni, dlatego trzeba poszukać innego rozwiązania. Tym może być ścianka akustyczna. Akcesoria tego typu są coraz popularniejsze w biurach, a ich użycie pozwala stworzyć lepsze warunki pracownikom. Zależnie od możliwości, nawet jedna ścianka akustyczna jest w stanie oddzielić biurko od pozostałych i umożliwić odpowiednie skupienie. Jest to ważne m.in. w branżach, gdzie pracownicy biurowi nawiązują telefoniczny kontakt z klientami. Kiedy pracownik dzwoni do klienta, a ten słyszy w tle podobne pytania zadawane przez kolegów z pracy, trudno mu będzie skupić się na słowach rozmówcy, a co dopiero na produktach, które zostały mu przedstawione w ofercie. Dodatkowo takie warunki mogą zniechęcić klienta, który poczuje się jednym z wielu, do których dzwonią kolejni przedstawiciele z call center. Tymczasem akcesoria takie jak ścianka akustyczna, która pozwoli wyciszyć odgłosy między innymi dzwoniącymi, bez wątpienia będzie dobrym rozwiązaniem.


Biurko z regulacją wysokości i ergonomiczne zasady pracy


System ergonomicznych stanowisk pracy zakłada wygodną i przede wszystkim zdrową pozycję pracowników w trakcie wykonywania służbowych obowiązków. Z tego względu biurko z regulacją wysokości to optymalny sposób na zapewnienie komfortu. Produkty tego typu umożliwiają pełne dostosowanie postury ciała do zasad ergonomii. Chodzi tu przede wszystkim o ułożenie kręgosłupa w naturalnej pozycji. Istotne jest również, aby plecy względem nóg układały się pod kątem zbliżonym do 90 stopni. Dostępne na rynku produkty biurowe jak fotele czy biurka z regulacją wysokości dają szansę znalezienia optymalnego ułożenia ciała. Jeszcze większym udogodnieniem może być elektryczne biurko, które cechuje się regulacją wysokości, ale działa automatycznie, dzięki czemu odpowiednie ustawienie mebla jest jeszcze prostsze. Tego typu biurka to być może przyszłość siedzących stanowisk czy nawet home office. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której jedno biurko w domu jednorodzinnym służy wszystkim domownikom. Siedzieć będą przy nim zarówno dzieci, jak i dorośli. Nowoczesne, elektryczne biurka z regulacją wysokości byłyby idealnym sposobem na komfortowe warunki działania dla wszystkich. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że produkty tego typu to nie science-fiction. Już dziś możesz zamówić innowacyjne biurko elektryczne zgodne z zasadami ergonomii, które dodatkowo mogą być świetnym rozwiązaniem dla całej rodziny.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz