Tanecznym krokiem pożegnali wakacje

Zakończył się sezon wakacyjnych imprez w Suwałkach

Zakończył się sezon wakacyjnych imprez w Suwałkach. Ostatnim aktem tegorocznego programu była piątkowa (26.08) impreza taneczna pod hasłem Roztańczone Bulwary: Ostatnia Stacja Lata.

 

Choć patrząc na termometry wciąż jest z nami upalne lato to nie zmienia to faktu, że w przyszłym tygodniu kończą się wakacje i rozpoczyna nowy rok szkolny. Zanim jednak dorośli powrócą z urlopów, a dzieci zasiądą do nauki, władze miasta wspólnie z Suwalskim Ośrodkiem Kultury zaprosiły mieszkańców i przyjezdnych gości do tańca. Podobne wydarzenie miało miejsce podczas Jarmarku Kamedulskiego, kiedy to odbyła się "Potańcówka na Bulwarach", która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Suwalczanie chętnie pokazywali swoje taneczne umiejętności stąd pomysł, by podobną imprezę zorganizować na zakończenie wakacji.

- Muszę przyznać, że decyzja o organizacji tego wydarzenia była bardzo spontaniczna. Zobaczyliśmy, że mieszkańcom podoba się konwencja tańczenia na bulwarach podczas Dni Suwałk. Stwierdziliśmy więc, że skoro w tamtym wydaniu były to tańce dla starszych osób, to teraz zaryzykujmy i zróbmy coś dla młodzieży. Impreza została wykonana bardzo szybko, bardzo spontanicznie. Mam nadzieję, że naszej suwalskiej młodzieży takie wydarzenie się spodoba i jeżeli tak będzie to już teraz mogę zapowiedzieć, że w przyszłości kolejne tego typu wydarzenia będziemy organizowali - zapewniał Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Dziś na bulwarach nad Czarną Hańczą odbyły się otwarte warsztaty tańca, podczas których wszyscy chętni mogli poznać tajniki samby i bachaty. Po warsztatach przyszedł czas na imprezę główną i taneczne kawałki o które zadbał DJ SAVIC. Ponownie mieszkańcy miasta przystąpili do zabawy. Na początku teren pod sceną opanowali najmłodsi suwalczanie, by z biegiem czasu nieco ustąpić miejsca tej starszej młodzieży.

 

1 Komentarzy

Może następnym razem wprowadzić trochę innych rytmów tanecznych. Dużo osób w średnim i starszym wieku nie znalazło okazji do potańczenia. Muzyka była typowo  młodzieżowa , a szkoda. Myślę że trochę utworów starszych , a nawet walczyk też by znalazł ochotników do zatańczenia.

Dodaj komentarz