132 wykroczenia i 3 zatrzymane dowody rejestracyjne

działania kontrolno-prewencyjnych pod nazwą „Prędkości”

 

Policjanci z suwalskiej drogówki włączyli się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą „Prędkość”. Ujawnili 132 wykroczenia, z czego 111 dotyczyło przekroczeń prędkości. Zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

 

W miniony piątek (19.04) na terenie powiatu suwalskiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość kierowców. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają ograniczenia prędkości, a internauci wskazują je na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominali, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko wystąpienia wypadków drogowych. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

 

Mundurowi skontrolowali w sumie 112 pojazdów. Ujawnili 132 wykroczenia, z czego 111 dotyczyło przekroczeń prędkości. Zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

3 Komentarzy

Michalowska

03/05/2024

Najpierw niech policja nauczy się jeździć po mieście a potem niech karze za przekroczenie prędkości 10 km/h Bo w porównaniu z ich wyczynami to mały pikus

Dodaj komentarz