Powstał Ośrodek Karier Suwalskich Absolwentów

zachęcenie młodych ludzi do pozostania w Suwałkach bądź powrotu

 

Suwalski Ratusz zaprasza wszystkie firmy, przedsiębiorców, instytucje i organizacje do współpracy przy tworzeniu Ośrodka Karier Suwalskich Absolwentów.

 

W ramach realizacji zadań określonych w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Suwałk do 2030 r., utworzony został Ośrodek Karier Suwalskich Absolwentów. OKSA to działanie polegające m.in. na monitorowaniu karier absolwentów suwalskich szkół ponadpodstawowych, a także tworzeniu form współpracy z absolwentami, instytucjami rynku pracy i przedsiębiorcami.

 

Jednym z celów funkcjonowania OKSA jest zachęcenie młodych ludzi do pozostania w Suwałkach bądź powrotu do Suwałk po ukończonych studiach. Realizacja ww. celu jest możliwa poprzez stały kontakt z absolwentami i przedstawianie im ciekawej oferty m.in. mieszkaniowej, pracy, umożliwiającej rozwijanie zainteresowań, zaspokajanie potrzeb kulturalnych, a przede wszystkim zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i dobrej jakości życia, jakie oferuje nasze miasto.

 - Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy, przedsiębiorców, instytucje i organizacje. Prosimy o przekazywanie informacji, propozycji lub ofert, które Państwa zdaniem powinny trafić do młodych osób. Adres mailowy do kontaktu: oksa@um.suwalki.pl - informuje suwalski Ratusz. 

Źródło: UM Suwałki

Dodaj komentarz