Niemal 600 kandydatów na studia w PUZ

Zakończyła się I tura rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach

Zakończyła się I tura rekrutacji na studia w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Zgłosiło się niemal 600 kandydatów, z czego około 400 będzie zakwalifikowanych do przyjęcia. 

 

Jak informuje Uczelnia, to duży sukces, gdyż kandydatów na niemal wszystkie kierunki jest więcej niż w ubiegłym roku. Co cieszyło się największym zainteresowaniem? Na Wydziale Ochrony Zdrowia pielęgniarstwo i bezpieczeństwo wewnętrzne, na Wydziale Politechnicznym: zarządzanie i inżynieria produkcji oraz nowość, czyli studia inżynierskie magisterskie: inżynieria produkcji i transportu, a na Wydziale Humanistyczno-Ekonomicznym: finanse i rachunkowość oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
 

Dalszy harmonogram:

  • 21 lipca zostanie ogłoszona liczba zakwalifikowanych i kandydaci na studia otrzymają mailowo potwierdzenie
  • od 22 do 29 lipca kandydaci muszą złożyć komplet dokumentów w odpowiednim dziekanacie
  • II tura rekrutacji (na kierunkach na których zostaną wolne miejsca) ruszy 4 sierpnia. Wówczas ponownie otwarty zostanie system Internetowej Rejestracji Kandydatów.
     

 

Przypomnijmy, że na przyszłych studentów czekają 3 wydziały i 16 – BEZPŁATNYCH kierunków kształcenia – ściśle związanych z potrzebami rynku. Dziś, jak zapewniają władze Uczelni, nie trzeba wyjeżdżać z regionu, żeby studiować w świetnych warunkach pod okiem specjalistów i zdobyć ciekawy, perspektywiczny zawódOprócz bogatej oferty kształcenia to właśnie baza dydaktyczna oraz znakomici wykładowcy-praktycy są powodem, dla którego warto studiować w Suwałkach.

 

  • Najnowocześniejsze laboratoria, Centrum VR (Wirtualna Rzeczywistość), Centrum Symulacji Medycznej, Centrum Mechatroniczne, Centrum Logistyczne, pracownie komputerowe, biblioteka, przestronne patio, siłownia, bar. Wszystko to zdecydowanie podnosi komfort zdobywania wykształcenia.
  • Nowoczesny Dom Studenta, który czeka na studentów z całego regionu, czy Litwy.
  • Bardzo wysokie stypendia i udział w licznych projektach, które (oprócz nowych umiejętności) przynoszą również materialne zyski  - nawet 3 tysiące złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz