3 Srebrne Wilki trafiły do młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach

uroczysta gala X Olimpiady „Zwolnieni z Teorii

 

W minionym tygodniu na uroczystej gali X Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, rozdano statuetki nagród dla najlepszych projektów społecznych w Polsce. Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach zajął 2. miejsce w województwie podlaskim oraz 22. miejsce w Polsce.

 

W ramach Olimpiady uczniowie zdobywają kompetencje przyszłości takie jak: zarządzanie projektami, kreatywność, biegłość w rozwiązywaniu problemów, zdolność przetwarzania dużej ilości informacji czy współpraca przy realizacji własnych projektów społecznych. Uczestnicy Olimpiady nie tylko walczyli o prestiżowy tytuł Srebrnego czy Złotego Wilka wręczany za najlepsze projekty w regionie i kraju, ale przede wszystkim zyskali ogromne doświadczenie w pracy projektowej potwierdzone Międzynarodowymi Certyfikatami Zarządzania: Project Management Principles, Project Management Fundamentals, Project Management Advanced Training, Digital Skills oraz Marketing Management Principles.

 

Na podstawie wyników olimpiady utworzony został Ogólnopolski Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii 2024. W roku szkolnym 2023/2024 w rankingu znalazło się aż 458 szkół, które wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości, w tym umiejętności współpracy z innym, a ich uczniowie najlepiej poradzili sobie z zarządzaniem projektem społecznym. Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach zajął 22. miejsce w Polsce oraz 2. miejsce w województwie podlaskim. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się:

 

  1. Happy Book, realizowany przez Gabrielę Jackiewicz - lidera projektu, Karolinę Pojawę, Izę Konopko, Zuzannę Sieńkowską oraz Dominikę Podziewską. Uczennice promowały czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży prowadząc warsztaty czytelnicze w szkołach i przedszkolach, organizowały spotkania autorskie, współpracowały z Biblioteką Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach a także odwiedziły suwalski szpital oraz Świetlicę Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań z akcją "Książka pod choinkę".
  2. Spinacz - jesteśmy razem, realizowany przez Edytę Jankowską - lidera projektu, Sylwię Chmielewską, Katarzynę Plewę oraz Dawida Sonuń. Celem projektu było poznanie potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych, zrozumienie ich codziennych problemów i ograniczeń, a także uwrażliwienie uczestników na problematykę niepełnosprawności i kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych. W ramach projektu uczniowie współpracowali z Niepubliczną Terapeutyczną Szkołą Podstawową "Bajka", Warsztatem Terapii Zajęciowej w Filipowie oraz Szpitalem Wojewódzkim w Suwałkach. Oba projekty były również nominowane do tytułu Złotego Wilka Zwolnionych z Teorii 2024.
  3. Trzeci Srebrny Wilk trafił do projektu Animals Friend realizowanego przez Maję Żelazko - lidera projektu, Martynę Walendykiewicz, Wiktorię Burzyńską, Anielę Dzienis, Patrycję Sokołowską, Weronikę Jagłowską, Dominikę Sadowską, Ingę Racis, Wiktora Karod oraz Joannę Zawadzką. Uczniowie działali na rzecz zwierząt zarówno tych bezdomnych przebywających w schroniskach, jak również gatunków zagrożonych wyginięciem. Nauczycielem, którzy wspierał uczniów w rozwoju kompetencji i realizacji nagrodzonych projektów jest Izabela Klahs-Malinowska.

 

Finalistami olimpiady zostali również uczniowie realizujący projekty społeczne:

 

  • Równowaga umysłowa - co zrobić aby nie pękła ci głowa - Klaudia Aleksa - lider zespołu, Zuzanna Kamińska, Sandra Krakowska, Dominika Piekarska, Amelia Wasilewska pod opieką Michaliny Cimochowskiej. Uczennice prowadziły warsztaty uczące jak radzić sobie ze stresem związanym ze szkołą, relacjami międzyludzkimi czy sytuacją w domu.
  • Wi-Fi OFF - Zuzanna Dąbrowska - lider projektu, Zuzanna Jurkun, Klaudia Ejsmont, Oliwia Bacewicz, Wiktoria Sznejder oraz Kacper Babkowski pod opieką Izabeli Klahs-Malinowskiej. Uczniowie starali się pokazać, że Internet to nie wszystko i że istnieje wiele innych sposobów na ciekawe spędzanie wolnego czasu z dala od elektroniki i Internetu, ale za to w bliskim kręgu realnych przyjaciół.
  • Ekologicznie brzmi logicznie - Kamila Endzul - lider zespołu, Ania Czereszewska, Kamila Czereszewska pod opieką Edyty Sidor-Bryk. Uczennice przygotowały kampanię edukacyjną mająca na celu kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz