Tragiczna niedziela - utonęły dwie osoby

Dwie osoby utonęły w regionie

Do dwóch utonięć doszło w niedzielę (26.06) w regionie. Nie udało się uratować mężczyzn nad jeziorem Hańcza w miejscowości Błaskowizna oraz na Kanale Bystrym w Augustowie.

 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 17.00 w Augustowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwóch mężczyzn, po wcześniejszym spożywaniu alkoholu, postanowiło pójść popływać w kanale Bystrym. W pewnej chwili jeden z nich zorientował się, że drugi nie dopłynął do brzegu. Ponownie wszedł do kanału aby szukać kolegi. Sytuację tę po drugiej stronie kanału zauważył policjant będący na wolnym, który wspólnie z innymi świadkami wskoczył do wody na ratunek. Wyciągnęli mężczyznę na brzeg i policjant podjął czynności reanimacyjne. Niestety życia 55-latka nie udało się uratować. Na miejscu policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora.

 

Drugie zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 18.00. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został powiadomiony, że jeden z nurków, podczas wynurzania się na jeziorze Hańcza zasłabł. Mimo podjętych czynności ratunkowych mężczyzny nie udało się uratować. Na ten moment policjanci nie podają więcej szczegółów i pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Dodaj komentarz