Przed policją schował się w psiej budzie

Poszukiwany listem gończym schował się w budzie dla psa

Dwóch mężczyzn poszukiwanych listem gończym wpadło w ręce oleckich mundurowych.  Pierwszy wpadł bo wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu, drugi bo usiłował włamać się do mieszkania, a aby uniknąć zatrzymania schował się w psiej budzie. 

 

W poniedziałek (16.11) około godziny 9:00 policjanci ruchu drogowego w miejscowości Kowale Oleckie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-latka ponad promil alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mieszkaniec gm. Kowale Oleckie jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 


 
Również w poniedziałek po godzinie 13:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu włamania do jednego z mieszkań na terenie Olecka. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że mężczyzna wybił kamieniem szybę, a kiedy zorientował się, że zauważyli to pobliscy mieszkańcy zaczął uciekać. Według relacji świadków wbiegł on na jedną z posesji na ul. Kolejowej. Podczas podejmowanych czynności funkcjonariusze zauważyli, że z psiej budy wygląda mężczyzna. Od razu domyślili się, że to sprawca usiłowania włamania, co po jego zatrzymaniu  potwierdzili świadkowie. Okazał się to być 42-letni mieszkaniec Ełku. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych systemów informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. 


 
Obaj mężczyźni trafili do aresztu. Zaś pierwszy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i drugi za usiłowanie włamania będą tłumaczyć się przed sądem.

Dodaj komentarz