Połasiła się na darmowe słodycze - z jej konta zniknęło ponad 1750 zł

Oszust w internecie proponował pięć palet jajek z niespodzianką

 

35-letnia mieszkanka powiatu suwalskiego znalazła w internecie ofertę, w której oferowano nieodpłatnie pięć palet jajek z niespodzianką. Kobieta miała jedynie opłacić przesyłkę, ale ostatecznie straciła ponad 1750 zł. 

 

Tym razem ofiarą przestępców padła 35-latka, która znalazła interesującą ofertę na jednym z portali aukcyjnych. Wynikało z niego, że mieszkaniec południowej Polski oferuje nieodpłatnie pięć palet jajek z niespodzianką. Twierdził, że zamówił za dużo towaru, a  zbliża się termin do spożycia. Mieszkanka powiatu suwalskiego postanowiła skontaktować się z mężczyzną poprzez jeden z komunikatorów, aby ustalić jak odebrać towar. 

 

Rozmówca zaproponował, że zamówi kuriera, a kobieta musi jedynie opłacić przesyłkę w wysokości 12 złotych i 19 groszy. Po chwili otrzymała ona link z możliwością dokonania płatności. Następnie kobieta wybrała ikonę swojego banku, po czym wpisała login i hasło. Tym samym dała oszustom dostęp do swojego konta. Chwilę później zorientowała się, że z jej rachunku zniknęło ponad 1750 złotych. 35-latka uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustwa. Od razu zgłosiła reklamację na transakcję w swoim banku i zablokowała konto, a o przestępstwie powiadomiła policjantów.

4 Komentarzy

24 stycznia

25/01/2023

Jeszcze wczoraj ten Pan do mnie pisał i podał link do zapłaty ,ale dzięki Bogu mi wyświetliło się ''błąd strony" i na bank nie przekierowało.

Dodaj komentarz