101 zarzutów oszustwa usłyszała mieszkanka powiatu sejneńskiego

Oszukiwała inne osoby na popularnych internetowych platformach sprzedażowych

25-latka z powiatu sejneńskiego przez cztery miesiące oszukiwała inne osoby na popularnych internetowych platformach sprzedażowych. Podejrzanej przedstawiono 101 zarzutów oszustwa.

 

Sprawa wyszła na jaw we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to do sejneńskiej policjantki dotarła informacja o oszustwach dokonywanych przez mieszkankę powiatu. Podejrzana za pośrednictwem popularnych platform sprzedażowych wystawiała na sprzedaż ubrania i buty. Pokrzywdzone kupowały te rzeczy, a następnie wpłacały pieniądze na wskazane konta, towaru jednak nie otrzymywały.

 

Funkcjonariusze wszczęli w tej sprawie dochodzenie. Jak ustaliła policjantka, swoją przestępczą działalność oszustka prowadziła od maja do sierpnia 2020 roku. Jej ofiarami padło ponad 100 osób z całej Polski. Łączną wartość strat jakie wyrządziła swoim działaniem podejrzana oszacowano na blisko 10 tysięcy złotych. W minioną środę (02.06) 25-letnia mieszkanka powiatu sejneńskiego usłyszała aż 101 zarzutów. Wszystkie dotyczyły oszustw. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz