Turnieju Trzech Boisk zakończony

Piłkarze zakończyli rywalizację

Trzecia i ostatnia odsłona rozgrywek Turnieju Trzech Boisk odbyła się w sobotę (01.08) na boisku do sportów plażowych Suwałki Beach Arena.

 

Zgodnie z przyjętą formułą w pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w grupach. W każdej z nich znalazło się po 5 zespołów. Po zakończeniu rozgrywek grupowych drużyny z tych samych miejsc w grupie „A” i grupie „B” spotkały się w fazie pucharowej. Rezultat każdego z meczów decydował nie tylko o klasyfikacji w turnieju beach soccera, ale również o tym, na którym miejscu ostatecznie zakończy swój udział drużyna w całym cyklu Turnieju Trzech Boisk.

 

W finale ostatniego turnieju spotkały się drużyny Szkarnulis Team Sejny oraz Browar Północny Team. Ten mecz miał też ostatecznie zdecydować, kto zostanie zwycięzcą I edycji Turnieju Trzech Boisk, bowiem obie drużyny po dwóch odsłonach turnieju zgromadziły taką samą liczbę punktów. Warto podkreślić, że ta konfrontacja była powtórką finału sprzed trzech tygodni. Wówczas lepszą okazała się drużyna z Sejn, pokonując Browar Północny dopiero w rzutach karnych. Tym razem do wyłonienia tryumfatora turnieju wystarczyło 12 minut. Bramka Adriana Łejmela wystarczyła, aby to zawodnicy Szkarnulis Team Sejny ponownie mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad Browarem Północnym i jednocześnie w całym cyklu Turnieju Trzech Boisk.

 

Browar Północny Team, który w dwóch poprzednich turniejach zajmował II miejsce, ostatecznie w I edycji również zajął tę samą lokatę. Trzeci miejsce przypadło drużynie Ar-Tir Kartex, która co prawda w sobotnim turnieju w serii rzutów karnych uległa Gminie Suwałki, ale w całym cyklu zgromadziła więcej punktów niż ich przeciwnicy.

 

Wyróżniającym się zawodnikom zostały przyznane nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem Turnieju Trzech Boisk z dorobkiem 11 bramek został Dawid Dorochowicz z Browaru Północnego Team. Natomiast jego kolega z drużyny – Błażej Barwicki został wybrany najlepszy bramkarzem. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adam Miszkiel przedstawiciel zespołu Szkarnulis Team. W sobotę po raz kolejny potwierdził, że jest jednym z filarów drużyny z Sejn i jednocześnie wyróżniającym się zawodnikiem turnieju.

 

Oprócz turnieju beach soccera nad Zalewem Arkadia toczyła się rywalizacja w żonglerce oraz siatkonodze. Zmagania w tych konkurencjach obserwował Tomasz Frankowski, były napastnik Reprezentacji Polski, Wisły Kraków, klubów francuskich, hiszpańskich. Gość specjalny sobotniego turnieju występował również w angielskim Wolverhampton, amerykańskim Chicago Fire oraz japońskim Nagoya Grampus. W polskiej ekstraklasie strzelił łącznie 168 bramek i aż czterokrotnie zdobywał tytuł „Króla strzelców”.

 

Na wszystkie osoby, które tego dnia pojawiły się nad Zalewem Arkadia czekało sporo atrakcji. W sąsiedztwie Suwałki Beach Areny odbywały się warsztaty i pokazy parkour-u oraz akrobatyki sportowej, które prowadzili instruktorzy z Movement Areny. Były prowadzone również działania profilaktyczne przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Na najmłodszych czekały animacje, które poprowadziła Iza Korżyńska, a podstaw udzielania pierwszej pomocy uczyli przedstawiciele Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z Stowarzyszeniem Lokalnym Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS.

 

Foto: OSiR Suwałki

Dodaj komentarz