Zwycięstwo badmintonistów bez straty seta

SKB Litpol-Malow - WWL Badminton Marcovia Marki 7:0

Kolejna wygrana na koncie Suwalskiego Klubu Badmintona Litpol – Malow w rozgrywkach Lotto Ekstraligi Badmintona w sezonie 2023/2024. W przedostatnim meczu 6. kolejki suwalczanie pokonali klub z podwarszawskich Marek – WWL Badminton Marcovia Marki 7:0.

Spotkanie zostało rozegrane we wtorek (12.03) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Pierwsze mecze przeciwko zespołowi z Marek otworzyły deble damskie oraz męskie. Już po 23 minutach od rozpoczęcia obydwu spotkań znaliśmy zwycięzców, bowiem Adam Szolc grając w parze z Przemysławem Szydłowskim pokonali parę Mateusz Danielak/Mykola Shkliaiev wynikiem 15:8, 15:9. Podobnym wynikiem skończył się również mecz debla pań, gdzie Karolina Szubert wraz z Wei Xu również szybko uporały się z parą Anastasia Alymova/Ida Wiśniewska wynikiem 15:6, 15:7. Następną kolejką meczów były gry pojedyncze panów, w których również nie brakowało emocji. Po 23 minutach dobrej gry Andrzej Niczyporuk pokonał Michała Walentka a Mikołaj Szymanowski pokonał Mateusza Danielaka. Kolejnym rzutem meczów były gry pojedyncze pań. SKB Litpol – Malow reprezentowały Wei Xu oraz Ulyana Volskaya. Po dobrej i konsekwentnej grze obu naszych singlistek pokonały kolejno Anastasię Volkovą oraz Anastasię Alymovą. Ostatnim meczem, który przypieczętował wysokie zwycięstwo SKB była gra mieszana, w której po przeciwnych stronach siatki stanęli: Mikołaj Szymanowski w parze z Karoliną Szubert oraz Mykola Shkliaiev w parze z Idą Wiśniewską. Po niecałych 16 minutach gry górą w tym spotkaniu była para z Suwałk, która zwyciężyła wynikiem 15:4, 15:9.

- Zakończyliśmy 6 rundę spotkań Lotto Ekstraligi wygrywając 7 do 0. Do meczu przystępowaliśmy z lekkim niepokojem, ze względu na nieobecność dwóch zawodników (Roberta Cybulskiego oraz Anastasii Khomich – Oboje grają w turnieju Orleans Masters Badminton BWF SUPER 300). Reszta zawodników spisała się bardzo dobrze potwierdzając swoją dobrą dyspozycję. 3 punkty oraz wynik 7 do 0 przybliża nas do zdobycia 20 tytułu w Lotto Ekstralidze Badmintona – mówił po meczu trener SKB Litpol – Malow, Jerzy Dołhan.