Wigry gotowe na drugą część sezonu

prezentacja drużyny Wigier Suwałki w PUZ

 

Oficjalna prezentacja zespołu Wigier Suwałki odbyła się w piątek (01.03) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.

 

Pierwszy mecz po zimowej przerwie rozegrają w sobotę 9. marca piłkarze suwalskich Wigier, którzy przed własną publicznością zmierzą się z ekipą MOSP Białystok. Zanim jednak zawodnicy powrócą na boisko, klub postanowił zaprezentować drużynę wraz ze sztabem szkoleniowym swoim kibicom. W piątkowy wieczór w auli Państwowej uczelni Zawodowej w Suwałkach odbyła się oficjalna prezentacja zespołu Wigier Suwałki, podczas której na scenie pojawili się zawodnicy i trenerzy drużyny. Były nowe i "stare" twarze jak Przemysław Modzelewski i Pavlo Berezyanskyi, czy Adrian Karankiewicz. Zaprezentowana została także nowa koszulka meczowa biało-niebieskich. Oprócz prezentacji na zebranych czekała mini konferencja podczas której rozmawiano o diecie sportowca, czy fizjoterapii od najmłodszych lat. Były konkursy z nagrodami oraz wigierski sklepik w którym można było zaopatrzyć się w koszulkę meczową, szalik, czy inne klubowe gadżety.

 

Obecny na prezentacji Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk mówił, że liczy na awans i występy zespołu w III lidze. - Miejsce Suwałk jako miasta sportowego to nie jest czwarta liga - podkreślał włodarz. Przy tej okazji prezydent wręczył na ręce prezesa Wigier 17 umów na półroczne stypendia na łączną kwotę 360 tysięcy złotych. Z kolei Łukasz Jutkiewicz, prezes Wigier Suwałki zapewniał, że drużyna ciężko trenowała i jest gotowa do walki o kolejne ligowe punkty.

- Po rundzie jesiennej wyciągnęliśmy wnioski z tego co było może nie tyle złe, co do poprawy, czyli nasza gra w obronie. W ataku strzeliliśmy ponad 70 goli, co dało średnią prawie pięciu goli na mecz, więc ciężko tutaj było doszukiwać się jakichś mankamentów. natomiast w grze obronnej mankamenty były, dlatego wspólnie ze sztabem, z dyrektorem sportowym postanowiliśmy głównie popracować nad zmianami w tej linii. Przyszło do nas pięciu nowych zawodników, z czego czterech to obrońcy, a jeden pomocnik. odeszło sześciu zawodników, jeden definitywnie, a reszta na wypożyczenia. uważam, że kadra została w znacznym stopniu wzmocniona w stosunku do jesieni. Zespół i sztab bardzo ciężko pracują. Zawodnicy trenuuą4-5 razy w tygodniu. Graliśmy sparingi, mieliśmy ostatnio bardzo intensywny czas pracy. Jestem przekonany, że dobrze wejdziemy w rundę i pójdziemy już tak do końca - mówił prezes.

5 Komentarzy

to ze Swojej kieszeni na te stypendia, tak? Mieszkańców nikt chyba nie pytał czy mają ochotę finansować to coś? Podatki poszły w górę...

5 liga

04/03/2024

WIGIER już nie ma... to jest 5 liga szkolnych kółek sportowych... ani zawodników ani prawdziwych kibiców w młynie z charakterem...

Anonymous

05/03/2024

No tak, na bylejakich "kopaczy" to kasa jest! Stypendia? Za co, do pracy i zarabiać a nie pasożytować, gwiazdy od siedmiu boleści!

Dodaj komentarz