Jak zagospodarować małą przestrzeń?

Jak zagospodarować małą przestrzeń?

Szukając wygodnych i praktycznych rozwiązań, także dla małych pomieszczeń, spotykamy się z wieloma przeciwnościami, np. dużymi kosztami designerskimi wersjami lub małym wyborem mebli. Minimalistyczne meble, takie jak: stół loftowy czy szafa przesuwna pozwalają spełnić wszystkie wymagania w każdym pokoju. Więcej na ten temat poniżej. 

 

Stół loft - elegancki i szykowny minimalizm

Stół loftowy można znaleźć w wersji okrągłej i prostokątnej. Te ostatnie są bardzo popularne, a ich minimalistyczne wzornictwo doskonale uzupełni każde pomieszczenie. Stół loft charakteryzuje się metalowymi nogami często malowanymi proszkowo i drewnianym blatem w różnych wariantach kolorystycznych. Drewno w idealny sposób kontrastuje z ciemnym metalem, dlatego stoły loftowe to coraz częściej spotykany mebel w wielu domach. Można także znaleźć model rozkładany, który sprawdzi się w przypadku wizyty gości. Choć ich cechą charakterystyczną jest prostota i siłą, nie oznacza to, że wnętrze z ich udziałem musi wyglądać tylko schematycznie i surowo.  Niemałe znaczenie mają też charakterystyczne dodatki. Stoły loftowe sprawdzają się w jadalni, pokoju dziennym i kuchni - zwłaszcza jeżeli, na którejś ze ścian zastosowaliśmy motyw cegły. Jeśli przepadamy za stylem industrialnym, jednak dysponujemy niewielkim mieszkaniem, można zdecydować się na przeszklenia, które optycznie powiększają przestrzeń i dodają jej transparentnego charakteru.

 

Szafy przesuwne -  szybkie zagospodarowanie przestrzeni

Szafy z drzwiami przesuwnymi to idealny przykład funkcjonalności. Jest to cecha bardzo istotna, zwłaszcza w wąskich i małych pomieszczeń. Szafy przesuwne sprawdzą się w sytuacji, gdy chcemy w najlepszy sposób wykorzystać miejsce w naszym domu, zajmując jego najmniejszą część. Szafy przesuwne są uniwersalnym meblem i można je ustawić zarówno w garderobie, przedpokoju, sypialni, jak i pokoju młodzieżowym, dziecięcym czy biurze. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać większą liczbę półek lub drążków. Jeśli wiemy, że będziemy w szafie przechowywać sprzęt domowy, ubrania, a także dokumenty ten aspekt będzie dla nas bardzo istotny przy wyborze. Każda szafa przesuwna może posiadać wiele odcieni, posiadać lustro, szkło czy grafikę. Do wielu szaf przesuwnych możemy dodatkowo dokupić oświetlenie LED lub wybrać aluminiowe zakończenia. Oryginalne grafiki czy lustra w fantazyjnych kształtach będą podkreślać charakter pomieszczenia, dzięki czemu nasza szafa będzie nie tylko funkcjonalnym meblem, ale także efektownym elementem wystroju.

Dodaj komentarz