Dlaczego warto zdecydować się na kupno nieruchomości z rynku pierwotnego?

Dlaczego warto zdecydować się na kupno nieruchomości z rynku pierwotnego?

Rozważasz wyprowadzkę od rodziców, zaciągnięcie kredytu i zakup mieszkania z rynku pierwotnego? Jeśli wciąż się wahasz, poznaj najważniejsze zalety płynące z nabycia nieruchomości z rynku pierwotnego, które na pewno przekonają Cię do podjęcia ostatecznej decyzji i poczynienia tego ważnego kroku w swoim życiu. Poniżej kluczowe aspekty, które przemawiają za nabyciem lokalu od dewelopera.

 

Aspekt numer 1: nowoczesne technologie

Nowe mieszkania Suwałki są nierzadko naszpikowane nowoczesnymi technologiami, na przykład systemem smart home, który umożliwia zdalne sterowanie sprzętem AGD i oświetleniem. Nierzadko na terenie inwestycji znajdują się punkty ładowania pojazdów, a tuż przy ogrodzeniu – stacje roweru miejskiego. Mieszkańcy mogą cieszyć się z szybkiego łącza internetowego, energooszczędnych materiałów, z których wzniesiono blok, oraz z cichobieżnych wind.

 

Aspekt numer 2: eleganckie materiały wykończeniowe

Wystarczy jeden rzut oka na nieruchomości wznoszone w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, a potem na obecnie realizowane inwestycje, aby zrozumieć, czym jest nowoczesny design. Współcześnie budowane osiedla charakteryzują się nowoczesnymi budynkami o minimalistycznych bryłach, często z zielonymi tarasami na dachach, wygodnymi ogródkami na parterze i przytulnymi loggiami. Elewacje budynków są nierzadko urozmaicone elementami ze stali, szkła czy drewna. Zachwycają dużymi przeszkleniami i dobrze zagospodarowaną częścią wspólną.

 

Aspekt numer 3: niższe koszty wykończenia

Niższe koszty wykończenia mieszkania kupionego od dewelopera wiążą się z tym, że są ograniczone do zakupu nowych materiałów oraz do robocizny. W przypadku starego budownictwa często niezbędne jest wykonanie dodatkowych, kosztownych prac, takich jak skucie płytek w kuchni i w łazience, wyrównanie podłogi oraz wymiana drzwi i okien. Każda z tych czynności to kolejne roboczogodziny oraz konieczność wynajęcia kontenera, który odbierze i zutylizuje odpady budowlane. Dodatkowe wydatki związane z remontem mieszkania z tak zwanej drugiej ręki mogą też obniżyć stopę zwrotu z inwestycji, jeśli nieruchomość jest przeznaczona z myślą o udostępnieniu studentom czy pracującej parze.

Kupujemy i urządzamy mieszkanie na wynajem. O czym należy pamiętać? Sprawdź!

 

Aspekt numer 4: miejsce w garażu podziemnym

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego masz gwarancję stałego, zarezerwowanego tylko dla siebie, miejsca w garażu podziemnym. Przechowując samochód w zadaszonej przestrzeni, ograniczasz pojawienie się rdzy oraz korodowanie części. Niwelujesz też problem niszczenia lakieru, narażonego na oddziaływanie szkodliwych czynników atmosferycznych, gdy auto nie jest schowane do wewnątrz. Wykupując miejsce w garażu podziemnym, przedłużasz żywotność swojego pojazdu.

 

Aspekt numer 5: brak podatku cywilnoprawnego (PCC)

Gdy kupujesz mieszkanie z rynku pierwotnego, nie musisz płacić podatku cywilnoprawnego (PCC). Oznacza to dla Ciebie oszczędność pieniędzy. Środki, które w ten sposób zachowasz, możesz wydać, na przykład, na wykończenie mieszkania lub jego ubezpieczenie. 

Dodaj komentarz