Zajęcia sportowe w szkołach w Słobódce i Kaletniku

Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych powiatu suwalskiego

 

W Szkole Podstawowej w Słobódce oraz w Szkole Podstawowej w Kaletniku dzięki Fundacji im. Wojciecha Fortuny realizowany jest projekt pod nazwą „Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych powiatu suwalskiego 2022”.

 

Zadaniem projektu jest zmiana nastawienia do sportu poprzez atrakcyjne formy aktywności fizycznej, dzięki czemu dbanie o zdrowie wśród dzieci i młodzieży stanie się normą. Projekt składa się z cyklicznych zajęć sportowych takich jak: piłka nożna, tenis stołowy, badminton oraz biathlon. Cykl zajęć rozpoczął się od lutego i trwać będzie do końca roku kalendarzowego.

 

Fundacja im.Wojciecha Fortuny już po raz kolejny prowadzi tego typu zajęcia sportowe. Dzięki takim projektom zwiększa się aktywność fizyczna dzieci i młodzieży. Rozbudzeni zainteresowaniem uczestnicy projektu mają motywację do aktywności ruchowej wybranej przez siebie dziedzinie sportu. Zwiększa się u nich wiedza z zakresu bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Każdy uczestnik na koniec zajęć otrzyma dyplom uczestnictwa w zajęciach.    

 

Zajęcia sportowe są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sport dla Wszystkich”.

 

Dodaj komentarz