Klimatyczny nauczyciel roku jest w Płocicznie-Tartak

Elżbieta Butkiewicz ze Szkoły w Płocicznie-Tartak zdobyła tytuł Klimatycznego Człowieka Roku

 

Elżbieta Butkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak zdobyła tytuł Klimatycznego Człowieka Roku w kategorii Nauczyciel. 

 

Konkurs „Klimatyczny Nauczyciel Roku” to inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska skierowana do nauczycieli, którzy inspirują oraz angażują się w inicjatywy w zakresie ochrony klimatu. Rywalizacja wyłania osoby, które biorą czynny udział w edukacji ekologicznej i klimatycznej przekazując wiedzę, kształtując praktyczne umiejętności i postawy zarówno uczniów, jak i społeczności lokalnej. 

 

W tym roku tytuł Klimatycznego Nauczyciela Roku powędrował do Elżbiety Butkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak. W czwartek (02.12) w placówce odbyła się uroczystość z udziałem Sergiusz Kieruzela, dyrektora Departamentu Edukacji i Komunikacji w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, który wręczył nauczycielce statuetkę i nagrodę wysokości 10 tysięcy złotych. Czek na taką samą kwotę otrzymała również Szkoła. 

 

Elżbieta Butkiewicz to polonistka, terapeutka dzieci autystycznych i neurologopeda. Organizuje strajki klimatyczne, ekologiczne kiermasze, uczy dzieci zdrowego żywienia, zachęca do segregowania śmieci. Jak mówi laureatka, wszystko zaczęło się, kiedy samorząd zbudował pierwszy w regionie ekologiczny, antysmogowy chodnik w Gawrych-Rudzie, co zainspirowało ją do kolejnych działań.

Dodaj komentarz