Powiat augustowski - wyremontowana droga Płaska-Mikaszówka

oddano do użytku blisko półtorakilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 672

W poniedziałek (11.10) oficjalnie oddano do użytku blisko półtorakilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 672 na trasie Płaska - Mikaszówka.

 

Koszt modernizacji to prawie 1 mln zł. Całość została sfinansowana przez Samorząd Województwa Podlaskiego. Symbolicznego otwarcia trasy dokonali m.in. członek zarządu Wiesława Burnos i radny wojewódzki Paweł Wnukowski. Świeżo wyremontowany fragment ma nową nawierzchnię, nowe zjazdy i barierki ochronne.

Jak podkreślała Wiesława Burnos, remont drogi był niezbędny ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, którzy masowo odwiedzają te okolice. 

- Wiem, że była to inwestycja długo oczekiwana i bardzo potrzebna. Tym bardziej zdaję sobie sprawę, że dzisiejszy dzień jest świętem dla władz i mieszkańców gminy. Przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Paweł Wnukowski przypomniał, że zakończony remont to kolejna bardzo ważna drogowa inwestycja na trasie przebiegającej przez gminę. Zapowiedział też kolejne inwestycje drogowe na tej trasie. 

- W ubiegłym roku na drodze wojewódzkiej 672 Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadził dwie kluczowe inwestycje – wyremontowane zostały fragmenty drogi od Mikaszówki do Gruszek i od Mikaszówki do Rudawki. A dzisiaj oddajemy kolejny odcinek, który wymagał natychmiastowej reakcji Zarządu Województwa Podlaskiego.

Zdaniem wójta gminy Wiesława Gołaszewskiego modernizacja drogi znacznie usprawni podróżowanie do najpiękniejszych miejsc nad Kanałem Augustowskim.

 

W otwarciu drogi uczestniczyli też m.in. radny wojewódzki Cezary Cieślukowski oraz dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski.

 

Źródło: Wrota Podlasia

1 Komentarzy

Nie wierzę,otwarcie, przecięcie wstęgi bez Zieliniaka? Koniec świata!!!?????

Dodaj komentarz