Trefl Gdańsk zwycięzcą XIII Memoriału Józefa Gajewskiego

Dwudniowy memoriał siatkarski w hali Suwałki Arena

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali w finale Indykpol AZS Olsztyn 3:0 i zostali zwycięzcami 13. edycji Memoriału imienia Józefa Gajewskiego.

 

Przez dwa dni cztery drużyny rywalizowały w hali Suwałki Arena w turnieju poświęconym pamięci wieloletniego prezydenta Suwałk, Józefa Gajewskiego. Oprócz gospodarzy, Ślepska Malow Suwałki, w 13. edycji memoriału udział wzięły Cerrad Enea Czarni Radom, Indykpol AZS Olsztyn i Trefl Gdańsk. W czwartek (15.09) rozegrane zostały dwa spotkania: Trefl wygrał z Czarnymi Radom 3:1, a Indykpol pokonał Ślepsk 3:0. W piątek (16.09) natomiast odbył się mecz o trzecie miejsce i finał. Po zaciętym spotkaniu biało-niebiescy przegrali z Czarnymi Radom 2:3 i ostatecznie gospodarze zakończyli tegoroczny turniej na ostatnim miejscu. Natomiast w finale formę z pierwszego dnia powtórzyła drużyna z Gdańska. Trefl odniósł pewne zwycięstwo 3:0 nad Indykpolem i został zwycięzca 13. edycji Memoriału.

- Myślę że wszystkie zespoły są już w trakcie ostatniego etapu przygotowań. My również mamy przed sobą jeszcze trochę pracy, wiemy o różnych niedociągnięciach nad którymi pracujemy, natomiast jestem zadowolony z pracy, którą już wykonaliśmy. Nasze zgranie na ten moment powoduje duże zadowolenie, jednak mamy świadomość, że gra o punkty rozpocznie się dopiero za dwa tygodnie i szczy formy powinien nastąpić właśnie wtedy. Kontrolowaliśmy przebieg obu spotkań, fajnie zagraliśmy na siatce, wielokrotnie utrudnialiśmy atak drużyn przeciwnych. Bardzo dobrze też zajmowaliśmy pozycje w obronie, gdzie szukaliśmy tej piłki i to jasny punkt naszej gry. Wiadomo, że po ostatnich mistrzostwach świata, gdzie w finale widzieliśmy świetnie broniących Włochów jak i naszą drużynę i myślę że są to elementy których tak na co dzień się nie zauważa, a one w siatkówce robią różnice. Nie tylko zagrywka, która ustawia pewne rzeczy, ale właśnie gra defensywna pokazuje, że zespół charakteryzuje się większą cierpliwością. Myślę, że tej cierpliwości nam nie brakuje, ale codziennie na treningu nad nią pracujemy - skomentował postawę swojej drużyny oraz przygotowania do nadchodzącego sezonu Mariusz Wlazły z Trefla Gdańsk.

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na wręczenie nagród drużynowych i indywidualnych i ceremonię zakończenia turnieju. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Piotr Orczyk z Trefl Gdańsk. Najlepszym rozgrywającym został Lukas Kampa (Trefl Gdańsk), atakującym Bartłomiej Bołądź (Trefl Gdańsk), libero: Luke Perry (Trefl Gdańsk), a najlepszym środkowym Dawid Siwczyk (Indykpol AZS Olsztyn).

 

Dodaj komentarz