REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Posterunek Policji w Raczkach otwarty

Posterunek Policji w Raczkach otwarty

Uroczystość otwarcia nowo wybudowanej siedziby Posterunku Policji odbyła się w piątek (07.02) w Raczkach. 

 

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości, po którym Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz wraz z Komendantem Miejskim Policji w Suwałkach inspektorem Adamem Miezianko oraz Wójtem Gminy Raczki Andrzejem Szymulewskim przekazali klucz symbolizujący otwarcie nowej jednostki aspirantowi sztabowemu Janowi Jankowskiemu, kierownikowi Posterunku Policji w Raczkach. Po przekazaniu klucza, Kapelan suwalskiej Policji ksiądz kanonik Stanisław Wroński oraz Proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Raczkach ksiądz Ryszard Grabowski poświęcili nową siedzibę jednostki Policji, a także nowy radiowóz, z którego funkcjonariusze będą korzystać w swojej codziennej służbie.

 

W Posterunku Policji w Raczkach, podległym Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach, służbę pełni sześciu funkcjonariuszy. Kierownik posterunku, asystent do spraw kryminalnych, dwóch dzielnicowych oraz dwóch funkcjonariuszy służby patrolowo-interwencyjnej. Inwestycja była możliwa dzięki środkom z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2017- 2020”, a jej wartość wyniosła blisko 1 600 000 złotych. Siedziba Posterunku Policji w Raczkach, przy ulicy Nowe Osiedle, znajduje się na działce o powierzchni 1025 metrów kwadratowych. W budynku znajduje się 18 pomieszczeń, a jego całkowita powierzchnia wynosi 139 metrów kwadratowych. Działka pod budowę nowej jednostki Policji została przekazana przez Wójta Gminy Raczki Andrzeja Szymulewskiego.  

 

Foto: KMP Suwałki

5 Komentarzy

Anonim (niezweryfikowany)

07/02/2020

Ilu policjantów i w jakich godzinach będą pracować na posterunku? Dwóch po kilka godzin dziennie? Od kiedy to Raczki są metropolią by budować tam posterunek za taką kasę?

jan (niezweryfikowany)

09/02/2020

6 policjantów na takie Raczki to przerost formy nad trescią ;-) byłoby na pewno taniej jakby w siedzibie gminy znalazło się 1 pomieszczenie,

na paliwo do radiowozu brakuje, gdzie tu sens i logika ?

Vincent (niezweryfikowany)

11/02/2020

Zaprawdę powiadam wam, pieniędzy nie było, nie ma i nie będzie. :-)

Dodaj komentarz