Zorganizują Noc Kupały nad Czarną Hańczą

Zorganizują Noc Kupały nad Czarną Hańczą

Do zorganizowania imprezy w Noc Kupały z Rejonem Oszmiańskim na Białorusi przymierza się Gmina Suwałki. Chodzi o wspólny festyn nad Czarną Hańczą z muzyką, puszczaniem wianków i lokalnym jadłem.

 

W tym celu delegacja władz Gminy na czele z wójtem Zbigniewem Mackiewiczem i przewodniczącym Rady Gminy Markiem Jerominem odwiedziła Komitet Wykonawczy Rejonu Oszmiańskiego. Samorządowcy spotkali się z nowym Przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Rejonu Oszmiańskiego i podpisali porozumienie o współpracy. Planowana impreza ma się odbyć na boisku w podsuwalskim Sobolewie, skąd blisko do Czarnej Hańczy.

5 Komentarzy

Ikra (niezweryfikowany)

29/02/2020

Zastanówcie się ludzie. W takich czasach żyjemy, sami sobie pętlę na szyję zakładacie a przy okazji innym. Stanowcze nie dla imprez masowych przy panującym korona wirusie.

Wacek (niezweryfikowany)

29/02/2020

Pamiętajcie że na Białorusi potwierdzono kilka ognisk korono wirusa 

głos_rozsądku (niezweryfikowany)

01/03/2020

Do nocy kupały bardzo daleko, może wirus ustąpi. Wojewoda zawsze może odwołać taką imprezę. A doraźnie na dzień dzisiejszy kościół nie odwołał mszy.

Anonymous (niezweryfikowany)

01/03/2020

Dodane przez głos_rozsądku (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Kosciół mszy dzis nie odwołuje bo na dzis nie ma w Polsce zachorowań ;koronowirusa;.W wiekszości sąsniednich  nas państw m.in w Bialorusi  zachorowania tego koronawirusa  sa .Wirus ten dotrze do Polski napewno  wcześniej czy póżniej .Organizowanie imprez z Białorusią  jest  bardzo nieodpowiedzialną  i zagrożeniem rozpowszechnienia się tego ;koronawirusa; wsród mieszkańców  gminy i calej suwalszcczyzny decyzją wójta Gminy Suwałk.

Dodaj komentarz