"Zdrowie seniorów ważniejsze niż ledowe świecidełka"

"Zdrowie seniorów ważniejsze niż ledowe świecidełka"

Konsultacje geriatryczne dla seniorów czy oświetlony ledami napis Suwałki Arena. W środę (26.02) podczas sesji Rady Miasta suwalscy radni wybrali "ledowe świecidełka". 

 

Władze Suwałk postanowiły przeznaczyć około 130 tysięcy złotych na zakup ledowego napisu Suwałki Arena, który zostanie umieszczony na ścianie nowej hali widowiskowo-sportowej. Wszystko przez to, że obecny został źle zaprojektowany - dziurki w okładzinie układające się w napis nie sprawdziły się i są słabo widoczne. Stąd pomysł zainstalowania w tym samym miejscu ledowego napisu o wysokości około dwóch metrów, który ma być doskonale widoczny. 

 

Dziś podczas sesji Rady Miasta w trakcie rozpatrywania projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2020 rok głos zabrała radna Anna Gawlińska z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk". Zaproponowała, aby zamiast "świecidełek" pieniądze przeznaczyć na konsultacje geriatryczne dla seniorów. - W Suwałkach nie ma poradni geriatrycznej, a potrzeby w tym zakresie są ogromne. Z informacji jaką przekazał Prezydent, środki z tego działu mają być przeznaczone na Ledy do podświetlenia napisu Suwałki Arena, który został źle zaprojektowany. Uważamy, że zdrowie seniorów jest ważniejsze niż świecidełka ledowe. Okażmy szacunek najstarszym mieszkańcom i przywróćmy im należne miejsce w przestrzeni miejskiej

 

Wniosek radnej został jednak odrzucony. Za jego przyjęciem głosowało dziewięciu rajców z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk" oraz klubu Prawo i Sprawiedliwość. Pozostałych jedenastu radnych obecnych na sesji wstrzymało się od głosu. Natomiast głosowanie nad projektem uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2020 rok przeszło 12 głosami za i tym samym pieniądze zostaną przeznaczone na ledowy napis. 

4 Komentarzy

zawiedziony (niezweryfikowany)

26/02/2020

Jeśli napis ze świecidełek został źle zaprojektowany to chyba nie winni są mieszkańcy z których pieniędzy władze chcą finansować ponownie oświetlenie ale raczej projektant i ktoś kto zatwierdzał projekt i ktoś kto odbierał tą halę to raczej te osoby dopuściły się zaniedbań i nie dopełniły swoich obowiązków. Przypomina się akcja z kostką brukową. Jaka gwarancję maja mieszkańcy, że nowy napis będzie zadawalający. Osobiście uważam, ze są ważniejsze potrzeby!!

mietek (niezweryfikowany)

26/02/2020

130 tysięcy. 

Super. Dla naszej "areny" i dwieście mało.  Zero planowania, zero kontroli, zero nadzoru. 

mietek (niezweryfikowany)

26/02/2020

Super. Jak to u nas- zero kontroli, zero nadzoru. Jak to w "Misiu" było? Im ten miś droższy tym... konsultanci...

Dodaj komentarz