Zarzuty po wypadku w Płocicznie-Tartak

Zarzuty po wypadku w Płocicznie-Tartak

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który podejrzany jest o spowodowanie śmiertelnego wypadku na leśnym odcinku drogi między Płocicznem-Tartak a Suwałkami.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10. lutego. Kierowca osobowego BMW z nieznanych jak dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawy chodnik i pobocze, gdzie uderzył w drzewo i dachował. Autem podróżowało trzech mężczyzn - dwóch z nich zostało przetransportowanych do szpitala, trzeci zginął na miejscu. Najprawdopodobniej wszyscy byli pod wpływem alkoholu. W toku śledztwa ustalono, że samochodem kierował 26-letni Szymon N. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania autem pod wpływem alkoholu oraz spowodowania wypadku drogowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12 oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

 

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Obecnie wykonywane są czynności w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia i skierowania aktu oskarżenia do Sądu.

 

Foto: OSP Płociczno

 

3 Komentarzy

Płociczno (niezweryfikowany)

15/02/2020

Proszę sprawdzić mapę zagrożeń za rok 2019, ile razy mieszkańcy informowali o przekraczaniu szybkości i piciu alkoholu.Potem są skutki? 

Dodaj komentarz