Sportowo i charytatywnie

Hanna Poczobut

Dwie imprezy sportowe, podczas których będziecie mogli wesprzeć konto trzymiesięcznej Hani Poczobut cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni, odbędą się w najbliższą niedzielę 9. lutego w Suwałkach. 

 

U Hani zdiagnozowano najcięższą postać SMA – śmiertelną i bardzo brutalną. Wada genetyczna sprawia, że zanikają mięśnie – najpierw te odpowiedzialne za poruszanie się, później te, które odpowiadają za oddychanie, przełykanie, pracę serca. Z końcem grudnia dziewczynka zaczęła przyjmować lek, który spowalnia postęp choroby, ale nie zatrzymuje jej. W Stanach Zjednoczonych pojawiła się innowacyjna metoda leczenia dzieci z SMA 1. Podczas terapii genowej zostanie zmieniony podany sztuczny gen, który zwiększy ilość produkowanego białka niezbędnego do prawidłowej pracy mięśni. Leczenie kosztuje jednak niewyobrażalną sumę pieniędzy – pod 9 mln złotych. Oprócz pieniędzy, przeciwnikiem Hani jest jeszcze czas – terapię można przeprowadzić jedynie do 2. roku życia. Im jednak dojdzie do niej szybciej, tym lepiej.

 

W pomoc Hani licznie włączyli się suwalczanie organizując charytatywne aukcje oraz wpłacając środki za pomocą portalu siepomaga.pl. Z kolei w najbliższy weekend wolontariusze będą zbierać pieniążki podczas wydarzeń sportowych. W niedzielę o godzinie 8.00 Automobilklub Suwałki zaprasza na Zimowy Supersprint i Samochodowe Mistrzostwa Suwałk. Pierwszy przejazd odbędzie się przy ulicy Rubinowej, a drugi przy Brylantowej. Natomiast od 14.45 siatkarze Ślepsk Malow Suwałki zapraszają do hali Suwałki Arena na mecz z PGK Skrą Bełchatów. 

Dodaj komentarz