Kiermasz Charytatywny - Suwałki dla Patrysia

Kiermasz Charytatywny - Suwałki dla Patrysia

2. lutego w Gawrych Rudzie w kompleksie turystycznym „U Jawora” oraz 8 lutego w Suwałkach w sklepie „U Baby Jagi” odbędzie się kiermasz charytatywny dla Patrysia Radwańskiego, 9. miesięcznego chłopca chorego na SMA- rdzeniowy zanik mięśni.

SMA to choroba genetyczna, w której umierają neurony, odpowiedzialne za pracę mięśni. Mięśnie – odpowiedzialne nie tylko za ruch, ale za połykanie, oddychanie - stopniowo zanikają. Choroba odbiera chłopcu siły, zabiera zdolność ruchu, jedzenia i oddychania. Jedyną szansą na wyleczenie Patryka jest koszmarnie droga terapia genowa lekiem Zolgensma w USA, która zatrzymuje postęp choroby i stopniowo przywraca utracone funkcje ruchowe. Jej koszt to ponad 9mln zł. Kiermasz organizuje suwalczanka - ciocia Patryka, a zebrane pieniądze ze sprzedaży ubranek dziecięcych, zabawek, słodyczy zasilą założoną przez nią na stronie Fundacji Siepomaga skarbonkę pn. „SUWAŁKI DLA PATRYSIA”.

Jeśli ktoś posiada zbędne rzeczy po dzieciach a chce pomóc Patrysiowi to może je dostarczyć do sklepu „U Baby Jagi” przy ulicy Sejneńskiej 65b w Suwałkach. Więcej informacji na temat akcji pomocy można uzyskać również pod tel. 667863769 .

 

Dodaj komentarz