IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie

IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie

Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach, który kształci w kierunku technik organizacji turystyki, świętował w piątek (21.02) Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. W ramach obchodów zorganizowano IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie, skierowany do siódmoklasistów i ósmoklasistów z Suwałk i powiatu suwalskiego.

 

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego, a jego celem było zwiększenie wiedzy o atrakcjach turystycznych Suwałk i Suwalszczyzny, rozbudzenie wśród młodzieży pasji krajoznawczej i turystycznej, a przez to kształcenie przyszłej kadry turystycznej w regionie. Przewodnik turystyczny to specjalista, który w sposób ciekawy i profesjonalny oprowadza i opowiada o zwiedzanym terenie, a tym samym promuje region i buduje jego pozytywny wizerunek. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat historii, przyrody, obyczajów i tradycji oraz ciekawych miejsc Suwalszczyzny. Z pewnością informacje, które zdobyli przygotowując się do konkursu, będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy przewodnika turystycznego.

 

W konkursie wzięło udział 31 uczniów z 12 szkół z Suwałk i Powiatu Suwalskiego. Wyniki konkurencji przedstawiają się następująco:

  • I miejsce: Natalia Suchocka ze Szkoły Podstawowej w Słobódce, opiekun: Pani Grażyna Pupel,
  • II miejsce: Igor Barmuta ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach , opiekun: Pani Lucyna Gorbacz,
  • III miejsce: Karolina Grajżul ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rutce Tartak, opiekun: Pani Łucja Szyszkowska,
  • IV miejsce: Julia Żeliszczak ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, opiekun: Pani Jolanta Orłowska,
  • V miejsce: Maja Rawinis ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, opiekun: Pani Jolanta Orłowska.

 

Zwycięzcy finału otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe przekazane przez Urząd Miejski w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, PTTK Oddział w Suwałkach, Suwalską Organizację Turystyczną.

 

Dodaj komentarz