Dr Marta Wiszniewska ponownie Rektorem PWSZ

Dr Marta Wiszniewska ponownie Rektorem PWSZ

Zakończyła się procedura wyborów na Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Od 1. września drugą kadencję rozpocznie dr Marta Wiszniewska.

 

Podczas ostatniego etapu dr Marta Wiszniewska spotkała się z Elektorami, by m. in. przedstawić koncepcję funkcjonowania Uczelni w najbliższych latach. W wyniku głosowania jednogłośnie (10 głosów za) została wybrana na Rektora PWSZ w Suwałkach na kadencję 2020-2024.

 

Procedura wyborcza rozpoczęła się w lutym od wyboru elektorów (wybory bezpośrednie): po dwóch przedstawicieli każdego z Wydziałów, dwóch studentów i dwóch przedstawicieli pracowników administracyjnych. Następnie zgłaszani byli kandydaci na Rektora. Wpłynęła jedna kandydatura, którą następnie pozytywnie i jednogłośnie zaopiniował Senat. Rada Uczelni wskazała kandydata, którego ostatecznie wybrało dziesięcioosobowe Kolegium Elektorów. Tym samym swoją drugą kadencją od 1 września rozpocznie dr Marta Wiszniewska. W najbliższym czasie wybrany zostanie również Senat PWSZ w Suwałkach nowej kadencji.
 

4 Komentarzy

Ryszard (niezweryfikowany)

02/03/2020

A ja właśnie gratuluję Pani Rektor i życzę wszystkiego najlepszego zmiany widać gołym okiem i wreszcie to ktoś z Suwałk od nas a nie przyjezdny. A wam narzekające i krytykujące trole też życzę wszystkiego dobrego. Powodzenia i gratulacje raz jeszcze.

Dodaj komentarz