14. Pułk Przeciwpancerny zwycięzcą RSFL

14. Pułk Przeciwpancerny zwycięzcą RSFL

14.Pułk Przeciwpancerny wygrał w ostatniej kolejce RESO Suwałki Football League i tym samym został najlepszą drużyną sezonu 2019/20. 

 

W czwartek (20.02) odbyła się ostatnia kolejka rozgrywek amatorskiej halowej piłki nożnej, której organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, a dzień później przyszedł czas na uroczyste podsumowanie ligi oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Zwycięzcą edycji został 14.Pułk Przeciwpancerny, który o pięć punktów wyprzedził klub Technika Grzewcza ZUH i o sześć punktów klub Szkarnulis Team.  

 

Zwycięska drużyna przeznaczyła całą swoją wygraną, czyli 2000 złotych, na cel charytatywny, aby wspomóc leczenie Hani Poczobut. Dziewczynka walczy o życie. Choruje na najcięższą postać SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dodatkowo sponsor główny rozgrywek, firma RESO Europa Service zobowiązała się do podwojenia głównej wygranej. W związku z tym na leczenie dziewczynki przeznaczone zostanie łącznie 4000 złotych. Na cele charytatywne wygraną w kwocie 1000 zł przeznaczył również zespół Szkarnulis Team. Drużyna zdecydowała się przekazać nagrodę dla najwierniejszego kibica Pomorzanki Sejny – Franka Głembockiego, który choruje na ropne zapalenie układu kostnego. 

 

W tegorocznej edycji RSFL najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Jarząbski z 14. Pułku Przeciwpancernego, a wśród bramkarzy triumfował Marcin Grygo z Centrum Ogrodniczego Krzysztof Szymczyk Olecko. 16 bramek strzelili ex- aequo Jakub Kozłowski z Centrum Ogrodniczego Krzysztof Szymczyk oraz Maciej Szydłowski z Porta Active Team. Rywalizacja rozstrzygnęła się pod względem wyniku końcowego drużyn. Tym samym najlepszym strzelcem został Kozłowski.

 

Po raz kolejny została przeprowadzona klasyfikacja OLDBOY (40+) w kategoriach najlepszy zawodnik i bramkarz.

Najlepszy zawodnik:

  1. Krzysztof Kulesza (Gmina Suwałki)
  2. Adam Wyszyński (Centrum Ogrodnicze Krzysztof Szymczyk z Olecka)
  3. Sławomir Bogdanowicz (Euromet)

Najlepszy bramkarz:

  1. Karol Śliwiński ( Agrodealer)
  2. Dariusz Grzędziński (Porta Active Team) 
  3. Andrzej Szyszko (Gmina Suwałki)

 

Foto: OSiR Suwałki

Dodaj komentarz