Ruszają szczepienia w Suwałki Arenie
Od niedzieli (02.05) w hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena rusza punkt szczepień powszechnych przeciwko COVID-19, przygotowany przez Miasto Suwałki we współpracy z firmą Revita.
Szczepienia w hali Suwałki Arena od 2. maja
Od niedzieli 2. maja w budynku hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena przy ul. Zarzecze 26 rozpocznie działalność Punkt Szczepień Powszechnych.
"Sanepid nie może skrócić izolacji"
O zrozumienie i współpracę osób chorych na COVID-19 z sanepidem apeluje Elżbieta Bednarko, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Suwałkach.
Rozmawiali o sytuacji pandemicznej i przestrzeganiu obostrzeń
W poniedziałek (26.04) odbyło się spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównym tematem rozmów była aktualna sytuacja pandemiczna w Suwałkach oraz działania policji związane z przestrzeganiem wprowadzonych obostrzeń. 
Dodatkowe środki dla szpitali w Augustowie i Sejnach
Szpitale w Augustowie i Sejnach otrzymają dodatkowe pieniądze z funduszy europejskich na zakup sprzętu i aparatury medycznej, w związku z pandemią COVID-19.
Nowy sprzęt w suwalskim szpitalu
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzymał dwa zestawy aparatury do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej dla pacjentów zakażonych i nie zakażonych wirusem SARS-CoV-2.
Narodowy Program Szczepień przyspiesza
Do 9 maja każdy z nas, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie. Będziemy mogli zarejestrować się na szczepienie zgodnie z nowym harmonogramem – począwszy od 26 kwietnia codziennie uruchamiana będzie rejestracja dla kolejnych roczników.
Poprawiła się sytuacja w suwalskim szpitalu
Realizowanie planowych świadczeń, obłożenie łóżek covidowych i absencje pracowników to tematy spotkania online dyrektorów placówek medycznych z przedstawicielami Zarządu Województwa Podlaskiego. 
Szczepienia przeciwko COVID-19 w hali Suwałki Arena
Prawdopodobnie w maju rozpocznie działalność masowy punkt szczepień, który Miasto Suwałki utworzy w hali sportowo - widowiskowej Suwałki Arena przy ul. Zarzecze 26. 
Bezpłatne maseczki dla suwalczan od wtorku
Od wtorku 20. kwietnia Urząd Miejski w Suwałkach rozpocznie wydawanie bezpłatnych maseczek potrzebującym mieszkańcom miasta. Każdej osobie przysługują maksymalnie 4 maseczki jednorazowego użytku.
Pogorszył się stan Antosia z Sejn
Pilnej operacji w Bostonie potrzebuje Antoś Kuczyński z Sejn, który urodził się ze skomplikowaną wadą serca. W ostatnim czasie stan chłopca znacząco się pogorszył. 
Starostwo kupi sprzęt do suwalskiego szpitala
Powiat Suwalski w uzgodnieniu z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach sfinansuje zakup trzech urządzeń do nieinwazyjnej wentylacji płuc w kwocie 30 000 zł. 
Bezpłatna mammografia w Suwałkach 
Panie w wieku 50-69 lat mogą zarejestrować się na bezpłatne badana mammograficzne w mobilnej pracowni LUX MED, które zostaną wykonane w maju w Suwałkach.
Koronawirus w Starostwie Powiatowym
Zamknięty do odwołania jest Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Suwałkach ze względu na wykrycie wśród pracowników przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2.
W suwalskim szpitalu powstanie masowy punkt szczepień
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wspólnie z Adamem Szałandą, dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach podjęli współpracę w celu utworzenia na terenie miasta masowego punktu szczepień przeciwko COVID 19. 
Kto przyjdzie, dostanie maseczki - nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować
O sposobie dystrybucji maseczek przeznaczonych dla mieszkańców Suwałk rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Miasta. W teorii na mieszkańca przypadają cztery maseczki, tylko jak będzie w praktyce?
Obostrzenia przedłużone do 18. kwietnia
Obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa zostały przedłużone do 18. kwietnia - poinformował w środę (07.04) podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.
Więcej punktów szczepień i szczepionek
Większa liczba punktów szczepień, poszerzenie kadry kwalifikującej i wykonującej szczepienia i więcej szczepionek – polski rząd ogłosił we wtorek (30.03) nową fazę realizacji Narodowego Programu Szczepień.
Strażacy rozwożą maseczki po parafiach
W poniedziałek (29.03) strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach oraz druhowie OSP rozpoczęli dystrybucję środków ochrony indywidualnej do parafii na terenie powiatu suwalskiego.
Otrzymają 4 miliony złotych na nowy sprzęt
Szpital Wojewódzki w Suwałkach otrzyma cztery miliony złotych wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na nowoczesną aparaturę medyczną. Dotacji na ten cel udzielił Zarząd Województwa na piątkowym (26.03) posiedzeniu.
Czy suwalskie służby ratunkowe mają problem z wjazdem na osiedla mieszkaniowe?
Temat znoszenia fizycznych barier utrudniających pracę służbom ratunkowym oraz zapewnienia im możliwości otwierania szlabanów i bram wjazdowych na tereny osiedli mieszkaniowych podniosła Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki".