Radna chce dyskusji ws. pływalni
Radna Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki" wyszła z propozycją wspólnych rozmów radnych z mieszkańcami na temat przyszłości pływalni w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich.
Windy dla niepełnosprawnych pojawią się w Zespole Szkół nr 6
Budynek Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach zostanie w tym roku dostosowany do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Wszystko za sprawą wind, które będą zamontowane w budynkach placówki. 
Przedszkolaki zachęcały do wzięcia odpowiedzialności za środowisko
Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach zostało laureatem konkursu Funduszu Naturalnej Energii za projekt „Czysta energia i woda - najcenniejsza przyrody uroda”.
Rusza maturalny maraton
Egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczęły się we wtorek (04.05) tegoroczne matury. W związku z epidemią COVID-19 przebiegają w reżimie sanitarnym i przy zmienionych wymaganiach. 
Patriotycznie w Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi
Patriotycznie było w piątek (30.04) w Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi. W placówce odbyły się warsztaty poświęcone majowym świętom.
"Opieka psychologiczna jest na odpowiednim poziomie"
Poziom zatrudnienia psychologów w szkołach i dyżury psychologów w przedszkolach są na optymalnym poziomie - przekazał prezydent Suwałk w odpowiedzi na interpelację jednej z radnych. 
Rozmawiali o przygotowaniach do egzaminów i powrocie uczniów do szkół
Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk zorganizował w czwartek (29.04) spotkanie z dyrektorami suwalskich placówek oświatowych na temat zaplanowanego na maj znoszenia obostrzeń w edukacji oraz przygotowania do przeprowadzeni matur i egzaminów ósmoklasistów.
PWSZ zaprasza na wirtualne dni otwarte
Nietypowe w tym roku, bo wirtualne DNI OTWARTE organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach.
Powstaną trzy nowe place zabaw
Miasto Suwałki poszukuje wykonawców trzech placów zabaw, które powstaną przy Szkołach Podstawowych 5 i 7 oraz przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Oferty w przetargu można składać do 27 kwietnia 2021r.
Szkoła Podstawowa w Słobódce świętuje na sportowo
W tym roku obchodzimy 230 rocznicę podpisania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Słobódce zachęca całą społeczność szkolną wraz z rodzinami do sportowego uczczenia tej okazji.
Młodzież organizuje charytatywny turniej szachowy
Charytatywny turniej szachowy dla Natalki Borowskiej, cierpiącej na najcięższą postać mózgowego porażenia dziecięcego, odbędzie się online w najbliższą sobotę 24. kwietnia.
"Psycholog powinien być w każdej szkole"
O zapewnienie opieki psychologa dla dzieci i młodzieży w każdym przedszkolu i szkole prowadzonej przez Miasto Suwałki apeluje Anna Gawlińska z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk".
Ogólnopolskie sukcesy uczniów I LO

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odnieśli kolejny duży sukces w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego.

Czy nauczyciele powinni zarabiać więcej od dyrektorów?
Temat zarobków nauczycieli i dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowo-wychowawczych poruszono no ostatniej sesji Rady Miasta. W poniedziałek (12.04) władze Suwałk przedstawiły informację na temat wynagrodzeń nauczycieli w Suwałkach w 2020 roku. 
Jak funkcjonuje pomoc psychologa w suwalskich szkołach?
Interpelację w sprawie ilości zatrudnionych psychologów w suwalskich szkołach i placówkach oraz zakresu udzielonej pomocy psychologicznej złożyła Anna Gawlińska z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk".
Świąteczne paczki trafiły do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej
Przez kilkanaście dni studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prowadzili zbiórkę słodyczy i zabawek, które trafiły do podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach.
90% rodziców sygnalizuje negatywny wpływ nauczania zdalnego
Trudności związane z samodyscypliną, koncentracją uwagi i motywacją do pracy czy pogarszanie atmosfery rodzinnej i konflikty między rodzeństwem - to zgłaszane przez rodziców problemy związane z nauczaniem zdalnym dzieci i młodzieży. 
Charytatywny koncert online w ZST
W środę 7. kwietnia o godzinie 16:00 Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach organizuje koncert online pod hasłem „Gramy głośno dla Mariki i Tymka”.
I miejsce uczennicy CKR
Izabela Aniołowska, uczennica Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach zajęła I miejsce w Internetowym Konkursie Wiedzy o Szkole Podchorążych Piechoty w Komorowie w kategorii Szkoły Ponadpodstawowe.
Sukces uczniów ZST
Zosia Kolenkiewicz i Jakub Korotko z Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach zakwalifikowali się do etapu centralnego XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Uczennica I LO wśród najlepszych tłumaczy z krajów Unii Europejskiej
Iga Romotowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach znalazła się w gronie najlepszych tłumaczy z krajów Unii Europejskiej.