Petycja mieszkańców Patli i Witosa ws. monitoringu odrzucona
Petycja mieszkańców ulic Patli i Witosa w Suwałkach w sprawie zainstalowania kamer i monitorowania ich ulic została odrzucona. Władze Suwałk sugerują, aby mieszkańcy złożyli projekt do budżetu obywatelskiego.
Miasto nie zajmie się sprawą gawronów na Szpitalnej
Prezydent Miasta Suwałk nie ma możliwości prawnych, aby wypłoszyć gawrony z zagajnika przy ulicy Szpitalnej - poinformował prezydent w odpowiedzi na interpelację jednej z radnych. 
Młodzież chce biletomatów w Suwałkach
Młodzi społecznicy z Suwałk wystosowali do prezydenta miasta Czesława Renkiewicza wniosek o montaż biletomatów w przestrzeni miasta.
Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach informuje, że w dniu 14 maja w kościele p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach odbędzie się pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem.
"Nie należy obawiać się, że skala wycinki jest zbyt duża" czyli o Lesie Szwajcarskim na sesji Rady Miasta
Jakie są podstawy wycinki drzew? Czy skala wycinki jest zbyt duża? Co z odnawianiem lasu? Prezentujemy co mówiono o zmianach zachodzących w Lesie Szwajcarskim na ostatniej sesji Rady Miasta Suwałki.
Harcerze mają swój lokal

Oficjalne otwarcie nowej siedziby Hufca ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego odbyło się w czwartek (06.05) w ośrodku żeglarskim przy Zalewie Arkadia.

Powstanie prawoskręt z Bulwarowej w Sikorskiego
Władze Suwałk ogłosiły przetarg na wykonanie prawoskrętu z ulicy Bulwarowej w Sikorskiego. Inwestycja ma na celu rozładowanie ruchu pojazdów w tym miejscu w godzinach szczytu.
Trwa rekrutacja do terytorialnej służby wojskowej 
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach im. gen dyw. Józefa Leśniewskiego prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej. 
Nielegalne rury w Czarnej Hańczy - część mieszkańców milczy
Na blisko 465 wysłanych pism w sprawie podłączeń do kanalizacji sanitarnej, aż 124 osoby nie przedłożyły informacji zwrotnej - informuje suwalski Ratusz. 
Mieszkańcy chcą przystanku
Na brak skomunikowania ulic: Wylotowej, Parowozowej i Zwrotniczej przez sieć miejskiej komunikacji PGK zwraca uwagę Anna Gawlińska z ugrupowania "Mieszkańcy Suwałk". 
Powstał Zielony Budżet Obywatelski
Nowa kategoria pojawi się w 2022 roku w Suwalskim Budżecie Obywatelskim. Tak zwany "Zielony Budżet" dotyczyć będzie rozwoju terenów zielonych w mieście. 
Kierowcy znów będą sprzedawać bilety
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Spółka z o.o. informuje, że od 10. maja kierowcy komunikacji miejskiej będą ponownie sprzedawali bilety.  
Anielskie skrzydła pojawiły się w Suwałkach
Graffiti anielskich skrzydeł można zobaczyć przy ulicy Noniewicza 48 w Suwałkach i zrobić sobie przy nich zdjęcie.
Co z rozbudową parkingu przy szpitalu i całodobową apteką
O dodatkowe miejsca parkingowe dla pacjentów i odwiedzających Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach oraz sprawę funkcjonowania całodobowej apteki pytano na ostatniej sesji Rady Miasta dyrektora placówki.
Miasto nie rezygnuje z budowy hali
Władze Suwałk ponownie wystąpiły do Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku o zgodę na zamienne rozwiązania w kwestii ochrony przeciwpożarowej w mającej powstać hali pneumatycznej na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6.
Urząd Skarbowy w Suwałkach wśród najlepszych w kraju
Urząd Skarbowy w Suwałkach zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze miejsce w kategorii skuteczność wśród średnich urzędów skarbowych w XVII Rankingu Dziennika Gazety Prawnej. 
Upamiętnili rocznicę uchwalenia Konstytucji
W poniedziałek 3. maja delegacje NSZZ Solidarności, Koła Klubu WiR, oraz Klubu Radnych „Prawo i Sprawiedliwość” Rady Miejskiej w Suwałkach, złożyły wiązanki okolicznościowe pod „Dębem Wolności”, pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomnikiem Papieża św. Jana Pawła II.
Święto Konstytucji 3 maja
Władze samorządowe, duchowni, poczty sztandarowe, delegacje związków i organizacji kombatanckich, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Suwałk złożyli kwiaty pod Dębem Wolności w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach.
Uratowali życie poszkodowanej w wypadku
Wręczenie listów gratulacyjnych oraz decyzji o przyznaniu nagród uznaniowych odbyło się w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ustanowione w 2004 roku przez Sejm RP święto, ma popularyzować wiedzę o symbolach narodowych, polskiej historii i tożsamości.
Święto Pracy w Suwałkach
W sobotę 1. maja przedstawiciele Nowej Lewicy i mieszkańcy miasta złożyli kwiaty pod Pomnikiem Straceń przy ulicy Sejneńskiej w Suwałkach.