Rozmawiali o sytuacji pandemicznej i przestrzeganiu obostrzeń

Spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Suwałkach

W poniedziałek (26.04) odbyło się spotkanie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównym tematem rozmów była aktualna sytuacja pandemiczna w Suwałkach oraz działania policji związane z przestrzeganiem wprowadzonych obostrzeń. 


Dobra wiadomość jest taka, że w Suwałkach tak jak i w całym kraju spada liczba zakażeń. W mieście wykonano już 16.763 szczepień przeciwko COVID-19. 4385 osób w Suwałkach jest już w pełni zaszczepionych. - Mam nadzieję, że zaraz po długim weekendzie majowym otworzymy dwa punkty szczepień masowych, które przygotowaliśmy w suwalskim szpitalu i hali Suwałki Arena. Liczę na to, że do Suwałk trafią większe dostawy szczepionek i dzięki temu przyspieszymy szczepienia w naszym mieście – powiedział na początku spotkania Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Zdaniem Elżbiety Bednarko, Powiatowej Inspektor Sanitarnej szczepionki to obecnie jedyna droga do wyjścia z kryzysu związanego z koronawirusem. – Ważna jest też odpowiedzialność obywatelska. Niestety w wyniku prowadzonych wspólnie z Policją kontroli w domach weselnych nakładamy na przedsiębiorców kary. To nieodpowiedzialne, że mimo zakazów organizowane są imprezy okolicznościowe narażające zdrowie personelu jak i gości danego wydarzenia – mówiła Bednarko.

 

- Policja już nie poucza za brak maseczki. Od początku roku mieliśmy 682 interwencje z czego w samym kwietniu było ich aż 307. Wystawiliśmy w sumie 525 mandatów – poinformował młodszy inspektor Bartosz Lorenc, komendant  Miejski Policji w Suwałkach.

 

Od początku pandemii w Suwałkach zachorowało na koronawirusa 4049 osób. 124 osoby zmarły. Aktualnie choruje 430 mieszkańców miasta. Z danych, którymi dysponują służby sanitarne wynika, że III fala zachorowań na COVID-19 słabnie. Każdego dnia jest odnotowywana coraz mniejsza liczba zakażeń. - Apeluję do wszystkich suwalczan o stosowanie się do aktualnych obostrzeń pandemicznych. Od nas samych zależy jaki rozmiar zakażeń przyjmie ta choroba. Nasza odpowiedzialność połączona ze szczepieniami już niedługo powinna przynieść efekty – podsumował spotkanie prezydent.

 

Dodaj komentarz