Myślał, że rozmawia z nieletnią i nakłaniał ją do czynności seksualnych

śledztwo w sprawie złożenia propozycji obcowania płciowego, prokuratura w Suwałkach

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach prowadzi śledztwo w sprawie złożenia propozycji obcowania płciowego oraz poddania się innym czynnościom seksualnym skierowanej za pośrednictwem internetu do osoby przedstawiającej się jako 14-letnia dziewczynka. 

 

Do zdarzenia doszło w marcu tego roku. Po nawiązaniu kontaktu i złożeniu propozycji obcowania płciowego sprawca umówił się na spotkanie, na które następnie przyszedł. Okazało się jednak, że małoletnia dziewczynka jest w rzeczywistości dorosłą osobą, dzięki której doszło do zatrzymania 34-letniego podejrzanego. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty, a następnie Sąd Rejonowy w Suwałkach na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Obecnie trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.

 

Za obcowanie płciowe lub dopuszczanie się innych czynności seksualnych z małoletnim poniżej lat 15 grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Już za składanie za pośrednictwem internetu takich propozycji wobec małoletnich i podjęcie działań zmierzających do ich realizacji grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Takie same kary grożą za usiłowanie tych przestępstw.

1 Komentarzy

Mamma mia

02/05/2021

/jak by myślał, że rozmawiał z kozą to byłby zoofilem,
a jakby myślał, że rozmawiał z prezydentem, to byłoby znieważenie głowy państwa ?

Dodaj komentarz