Łukasz Makowski wraca do Ślepska, Kacper Gonciarz odchodzi

Zmiany kadrowe w drużynie Ślepska Malow Suwałki

Kolejne zmiany kadrowe w drużynie Ślepska Malow Suwałki. Z zespołem pożegnał się 29-letni rozgrywający Kacper Gonciarz, a do Suwałk powrócił 32-letni Łukasz Makowski.

 

Kacper Gonciarz nie będzie reprezentował barw Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2021/2022. Klub zdecydował się nie przedłużać umowy z 29-letnim rozgrywającym z Radomia. Gonciarz po raz pierwszy pojawił się w Suwałkach w 2014 roku, gdzie rozegrał dwa pełne sezony - 2014/2015 oraz 2015/2016. Następnym etapem kariery zawodnika był powrót do zespołu Czarnych Radom. Po krótkiej przerwie powrócił na Suwalszczyznę, gdzie w ostatnich latach znacznie przyczyniał się do sukcesów biało-niebieskich. Warto dodać, że pełnił również funkcję kapitana drużyny. Po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej rozegrał w barwach Ślepska Malow Suwałki 32 spotkania, w których zdobył łącznie 10 punktów (w tym 3 blokiem i 2 asy serwisowe). Miało to miejsce w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021.

 

Przypomnijmy, że Gonciarz ma na swoim koncie dwa tytuły mistrzowskie 1. Ligi Mężczyzn (2013, 2019), dwa Mistrzostwa Polski Juniorów (2010, 2011), srebrne medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Kadetów (2009). Pochodzący z Radomia zawodnik jest również złotym medalistą Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (2009).

 

Z kolei nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki został Łukasz Makowski. 32-letni rozgrywający związał się z klubem roczną umową i powraca tym samym do Suwałk po sześcioletniej przerwie. Makowski rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w rodzinnej Rawie Mazowieckiej, gdzie występował w barwach MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka w latach 1998-2005. To właśnie stamtąd trafił do MOS Wola Warszawa. Kolejnymi klubami, które reprezentował Makowski były: Avia Świdnik, Jadar Siedlce oraz AZS UAM Poznań, skąd przeniósł się do Suwałk.

 

W barwach ówczesnego, pierwszoligowego Ślepska Suwałki rozegrał dwa sezony, które zaowocowały angażem w niemieckim TSV Unterchating. Dobra postawa w zespole zza naszej zachodniej granicy pozwoliły Makowskiemu przenieść się do PlusLigi, gdzie przez dwa lata reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. 32-letni rozgrywający ma na swoim koncie m.in. brązowy medal mistrzostw Estonii, który zdobył z drużyną Saaremaa VK. Warto dodać, że sięgnął również z estońskim zespołem po srebrny medal ligi "Schenker" (liga bałtycka zrzeszająca drużyny z Litwy, Łotwy i Estonii). Jednym z ostatnim etapów w karierze Makowskiego, przed powrotem do Suwałk, był grecki Elpis Ampelokipon. To właśnie stamtąd powrócił do PlusLigi, gdzie w sezonie 2020/2021 reprezentował barwy MKS Będzin.

Dodaj komentarz