Wznowienie widzeń w zakładach karnych i aresztach śledczych
Ze względu na bardzo niewielki procent zakażeń wśród osadzonych, od 1 czerwca w zakładach karnych i aresztach śledczych planowane jest przywrócenie widzeń z zachowaniem reżimu sanitarnego. 
Druhowie otrzymają nowe wozy
Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Sejn, Raczek i Bakałarzewa. 
Dotacje na organizację działań z zakresu kultury, zdrowia, sportu i turystyki
Umowy z organizacjami pozarządowymi na wsparcie ich zadań podpisał w czwartek (06.05) Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki. 
W sobotnie południe zawyją syreny alarmowe
W sobotę (08.05) o godzinie 12.00 na terenie miasta zostaną uruchomione syreny alarmowe w celu upamiętnienia 76 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.
Ponad 3 promile alkoholu u rowerzysty
Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących jednośladami. Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-latek, który kierował rowerem mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu. 
Rozdadzą sadzonki pobłogosławione przez Papieża Franciszka
Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku przygotowała sadzonki świerka z nasion pobłogosławionych przez Papieża Franciszka dla mieszkańców regionu. W Suwałkach darmową sadzonkę będzie można odebrać na placu przy Konkatedrze św. Aleksandra.
Pożyczył koparkę, a zamiast oddać - sprzedał
Sejneńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za przywłaszczoną koparkę. Pojazd wart 80 tysięcy złotych wrócił do właściciela. 
Ćwiczyli obsługę sprzętu i pomogli Antosiowi
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Potaszni ćwiczyli obsługę strażackiego sprzętu, jednocześnie włączając się w pomoc Antosiowi Kuczyńskiemu z Sejn. 
Charytatywny Rajd Sejn 2021
II runda Samochodowych Mistrzostw Suwałk oraz II Runda Rajdowych Samochodowych mistrzostw Okręgu Białostockiego odbędzie się 19. czerwca w Sejnach. Pieniądze zazwyczaj przeznaczane na nagrody trafią do Antosia Kuczyńskiego. 
Można już wnioskować o pomoc w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej
Przedsiębiorcy z ponad 60 branż mogą starać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku i kolejne świadczenie postojowe. Wnioski należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS).
Przebudowa drogi Nowe Motule - Tabałówka - Jemieliste
Trwają prace dotyczące przebudowy i rozbudowy drogi gminnej Nowe Motule- Tabałówka-Jemieliste, realizowanej w ramach projektu pod nazwą „Poprawa infrastruktury drogowej samorządów Puńsk, Bakałarzewo, Filipów, Svietlogorsk”.
Rozpoczął się sezon turystyczny
W sobotę 1. maja rozpoczął się sezon turystyczny na wodach Wigierskiego Parku Narodowego. Od tego roku obowiązuje nowe zarządzenie w sprawie udostępniania obszaru WPN.
Wspólnie sfinansują budowę nowego mostu 
W czwartek (29.04) Zarząd Powiatu w Suwałkach podpisał umowę z Nadleśnictwem Suwałki na wspólne finansowanie budowy nowego mostu przez rzekę Czarna Hańcza w miejscowości Malesowizna.
Śledztwo w sprawie śmierci 21-letniej kobiety w Sejnach
Prokuratura Rejonowa w Sejnach wszczęła śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci 21-letniej kobiety, która w sobotę (24.04) w nocy została zatrzymana przez funkcjonariuszy Komendy Policji w Sejnach, a po około trzech godzinach zmarła w szpitalu w Sejnach.
Powrót płatnej strefy parkowania w Augustowie
Od 4 maja w Augustowie zostanie przywrócona Strefa Płatnego Parkowania. Będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00, a wysokość opłat zmieni się w zależności od miesiąca.
Przebijali opony i okradali pojazdy
Łomżyńscy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o działanie metodą "na kolec". Do zdarzeń dochodziło od połowy grudnia 2020 roku do 19 lutego 2021 roku w Łomży i Suwałkach. 
Krok w stronę powrotu do normalności
Rząd luzuje obostrzenia - już wkrótce otwarte zostaną hotele, galerie handlowe czy baseny. Z kolei restauracje i kawiarnie będą mogły przyjmować klientów w ogródkach na świeżym powietrzu. 
Wyasfaltowali drogę w Płocicznie
2,6-kilometrowy odcinek drogi w Płocicznie w gminie Bakałarzewo został wyasfaltowany w ramach realizacji unijnego projektu transgranicznego Polska-Rosja. 
Zabytkowe obiekty z powiatu suwalskiego z dofinansowaniem na prace konserwatorskie
Parafie Rzymskokatolickie w Wigrach, Wiżajnach i Nowej Pawłówce otrzymały dofinansowanie na prace remontowe i konserwatorskie z budżetu samorządu województwa. 
Trwa Narodowy Spis Powszechny
Od 1 kwietnia – czyli od momentu rozpoczęcia spisu - w naszym mieście spisanych zostało 5.122 osób (7,36%) i 1.957 (7,19%) mieszkań. To jeden z najwyższych wyników w województwie – według danych, które Urząd Miejski w Suwałkach otrzymał z GUS.
Kobieta weszła do komendy policji i przyłożyła sobie nóż do gardła
Takiej sytuacji nikt nie spodziewał się w jednostce policji poza kobietą, która przyszła podpisać dozór. Mieszkanka Sejn po wejściu do komendy, nagle wyciągnęła nóż z rękawa bluzy i przyłożyła go do swojej szyi.