suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Rekordowy przemyt papierosów przechwycony
Rekordowy przemyt papierosów przechwyconyPrzemyt 12 mln sztuk papierosów udaremnili we wtorek funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej w Suwałkach. Wartość szmuglowanego towaru to ponad 5,5 mln złotych. To największy w tym roku przemyt papierosów przechwycony przez polskich celników.

22 marca, wieczorem, mobilny patrol Służby Celnej zatrzymał TIR-a do rutynowej kontroli celnej. Kierowca polskiej ciężarówki poinformował, że wiezie z Rosji na Lubelszczyznę transport barwnika do opon. To samo wynikało również z przedstawionych funkcjonariuszom dokumentów. Uwagę kontrolujących zwrócił jednak fakt, że transport jechał przez kraje nadbałtyckie, czyli dużo dłuższą drogą niż można by się tego spodziewać.

Celnicy postanowili w związku z tym dokonać szczegółowej kontroli przewożonego ładunku. Po otwarciu naczepy okazało się, że transport osłonięty jest płytami pilśniowymi, a za nimi, zamiast deklarowanego towaru, znajdują się kartony z papierosami oznaczonymi białoruskimi znakami akcyzy.

Rozładunek i licznie kontrabandy trwało kilkanaście godzin. Celnicy znaleźli blisko 615 tys. paczek papierosów. Dodatkowo na podłodze naczepy funkcjonariusze odkryli warstwę cegieł, które prawdopodobnie miały na celu zbliżyć wagę lżejszych papierosów do wagi deklarowanego ładunku.

Służba Celna ustala teraz, czy kontrabanda miała trafić na czarny rynek w Polsce, czy też przemytnicy planowali przerzut papierosów do Europy Zachodniej. Nielegalny towar wraz z ciężarówką trafiły do magazynu urzędu celnego.

Kierowca ciężarówki, 41-letni Polak, został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także przepadek samochodu i naczepy na rzecz Skarbu Państwa.

W ubiegłym roku Służba Celna w całym kraju udaremniła przemyt ponad 563 mln sztuk papierosów.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze
- bzdury
na chleb to się zarabia przemycając 30 kartonów fajek a nie tira (moźe wg attackera to "mrówka "przemycała ????
autor:~fuks
- o jejku
papierosy to nie heroina a w sklepie strasznie drogie i tak to z przemytnikow zarabiajacych na chleb robia wielkich bandziorów
autor:~attacker
- ciekawe
Jednego złapali, ale ciekawe ile takich przejezdza codziennie przez granice niezauwazonych.
autor:~elita

wszystkie komentarze »


nieruchomosci_mieszkania_bezprowizji
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 24.03.2011
INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
Najbogatsze wzornictwo

Reklama

REKLAMA
Gdzie będziesz oglądać mecze reprezentacji Polski na Mundialu 2018?
w pubie
w domu
u znajomych
na stadionie w Rosji
w ogóle nie będę oglądać

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: