suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Rozlicz się przez Internet
Rozlicz się przez InternetRozliczając się z podatku dochodowego za 2010 rok można, tak jak w roku ubiegłym, złożyć swoje zeznanie PIT drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego, korzystając z systemu e-Deklaracje. Formularz już działa.

Interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe, należy pobrać ze strony www.e-deklaracje.gov.pl Na stronie tej, znajduje się również szczegółowa instrukcja, jak to zrobić.

Najważniejsze informacje związane ze składaniem deklaracji podatkowych za 2010 rok drogą elektroniczną:

Usługa adresowana jest do podatników składających dziewięć następujących rodzajów zeznań rocznych: PIT-16, PIT-16a, PIT-19a, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Dotyczy to również osób rozliczających się wspólnie z małżonkiem. WAŻNE! Od tego roku małżonkowie, którzy chcą wspólnie rozliczyć się z fiskusem za 2010 rok, nie muszą już składać dodatkowego upoważnienia do podpisywania deklaracji (w poprzednich latach takie upoważnienie, złożone w urzędzie w formie papierowej, było wymagane). Wystarczy, że małżonek składający w formie elektronicznej wspólne zeznanie roczne, podpisze się sam.

Ministerstwo Finansów, chcąc zapewnić bezpieczeństwo świadczonej usługi, wprowadziło bezpłatny podpis elektroniczny oparty na unikatowych cechach podatnika: imię, nazwisko, data urodzenia, NIP, PESEL oraz kwota przychodu określona w zeznaniu rocznym lub rozliczeniu podatnika złożonym za 2009 rok.

Podatnicy mogą złożyć zeznanie drogą elektroniczną do 2 maja 2011 roku, ale warto pamiętać, żeby ze złożeniem zeznania przez Internet nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ wiąże się to z ryzykiem nie otrzymania urzędowego poświadczenia odbioru na czas. Może się tak zdarzyć w przypadku wystąpienia błędów, np. po wpisaniu błędnej kwoty przychodu z ubiegłorocznego zeznania. W takiej sytuacji zeznanie zostanie złożone po terminie. Dlatego namawiamy do jak najszybszego skorzystania z drogi elektronicznej komunikacji z urzędem.

Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które każdy użytkownik systemu może sobie sam wydrukować, w momencie, kiedy jego zeznanie zostanie poprawnie zarejestrowane w systemie. Posłuży do tego numer referencyjny, który wyświetli się podatnikowi w chwili składania zeznania.

Nowością w rozliczeniach za 2010 rok jest możliwość dokonania korekty zeznania również drogą elektroniczną (do tej pory należało to zrobić w formie papierowej). Należy pamiętać, żeby w przesyłanym formularzu zaznaczyć, że chodzi o korektę zeznania rocznego.

Do Państwa dyspozycji są pracownicy pomocy technicznej systemu e-Deklaracje, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.15 – 16.15, pod nr tel. 22 694-49-74 oraz adresem e-mail: info.e-deklaracje@mofnet.gov.pl

Źródło: Izba Skarbowa w Białymstoku


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


midas | 11.01.2011
CONDRAD Piotr Miakisz
CONDRAD

Reklama

REKLAMA
Na jakie wydarzenie kulturalne poszedłbyś najchętniej?
ambitną sztukę teatralną
balet
festiwal filmowy
kabaret
komediowy spektakl teatralny
koncert muzyki poważnej
koncert muzyki rozrywkowej
operetkę
warsztaty twórczości ludowej
wystawę
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


Turystykaogłoszenia - suwałki | mieszkania z dopłatą MdM | olimpijskie ogrody | opieka niemcy | nieruchomości suwałki | najtańsze karty kredytowe

Copyright © 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: redakcja@suwalki.info, marketing@suwalki.info
projekt i wykonanie: