suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Wiadomości
Rozlicz się przez Internet
Rozlicz się przez InternetRozliczając się z podatku dochodowego za 2010 rok można, tak jak w roku ubiegłym, złożyć swoje zeznanie PIT drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego, korzystając z systemu e-Deklaracje. Formularz już działa.

Interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe, należy pobrać ze strony www.e-deklaracje.gov.pl Na stronie tej, znajduje się również szczegółowa instrukcja, jak to zrobić.

Najważniejsze informacje związane ze składaniem deklaracji podatkowych za 2010 rok drogą elektroniczną:

Usługa adresowana jest do podatników składających dziewięć następujących rodzajów zeznań rocznych: PIT-16, PIT-16a, PIT-19a, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Dotyczy to również osób rozliczających się wspólnie z małżonkiem. WAŻNE! Od tego roku małżonkowie, którzy chcą wspólnie rozliczyć się z fiskusem za 2010 rok, nie muszą już składać dodatkowego upoważnienia do podpisywania deklaracji (w poprzednich latach takie upoważnienie, złożone w urzędzie w formie papierowej, było wymagane). Wystarczy, że małżonek składający w formie elektronicznej wspólne zeznanie roczne, podpisze się sam.

Ministerstwo Finansów, chcąc zapewnić bezpieczeństwo świadczonej usługi, wprowadziło bezpłatny podpis elektroniczny oparty na unikatowych cechach podatnika: imię, nazwisko, data urodzenia, NIP, PESEL oraz kwota przychodu określona w zeznaniu rocznym lub rozliczeniu podatnika złożonym za 2009 rok.

Podatnicy mogą złożyć zeznanie drogą elektroniczną do 2 maja 2011 roku, ale warto pamiętać, żeby ze złożeniem zeznania przez Internet nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ wiąże się to z ryzykiem nie otrzymania urzędowego poświadczenia odbioru na czas. Może się tak zdarzyć w przypadku wystąpienia błędów, np. po wpisaniu błędnej kwoty przychodu z ubiegłorocznego zeznania. W takiej sytuacji zeznanie zostanie złożone po terminie. Dlatego namawiamy do jak najszybszego skorzystania z drogi elektronicznej komunikacji z urzędem.

Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które każdy użytkownik systemu może sobie sam wydrukować, w momencie, kiedy jego zeznanie zostanie poprawnie zarejestrowane w systemie. Posłuży do tego numer referencyjny, który wyświetli się podatnikowi w chwili składania zeznania.

Nowością w rozliczeniach za 2010 rok jest możliwość dokonania korekty zeznania również drogą elektroniczną (do tej pory należało to zrobić w formie papierowej). Należy pamiętać, żeby w przesyłanym formularzu zaznaczyć, że chodzi o korektę zeznania rocznego.

Do Państwa dyspozycji są pracownicy pomocy technicznej systemu e-Deklaracje, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.15 – 16.15, pod nr tel. 22 694-49-74 oraz adresem e-mail: [email protected]

Źródło: Izba Skarbowa w Białymstoku


Dodaj komentarz »dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


midas | 11.01.2011
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: